confessions
  1. toplam entry 81
  2. takipçi 1
  3. puan 5922

kemal kılıçdaroğlu

cibidicibidiyuzenbalik
hakkında yapılan yorumları bir türlü anlayamadığım cumhuriyet halk partisi genel başkanı. öncellikle yanlış ne yaptı? bir sürü şey yazıldı çizildi seçimden sonra hakkında. çalınan paralardan, yolsuzluklardan, eşitsizliklerden mi bahsetmedi acaba diye düşünüyorum. özgürlüğün kısıtlanıyor ey halk mı demedi? akpli vatandaşlara mı seslenmedi? ortada dönen para miktarıyla neler yapılabileceğini anlatıp, icraat icraat diye geçinenleri mi yalancı çıkarmadı? hepsini yaptı tamda yapılması gerektiği gibi yaptı. hatta devir değişiyor halka ayak uydurmalı deyip başkan adaylarında bile esnek davrandı. üstelik kendi tabanından tepki göreceğini bile bile. sorun hala kemal kılıçdaroğlu’nda aranıyorsa asıl bunda bir gariplik ararım ben. sanırım 2002’den beri korkunçlu, sinirli, mitinglerinde prompter kurbanı olup es veren ya da arada ses bile veremeyen lider(!) muhalifler üzerinde bile içten içe, eğer liderimiz olacaksa böyle bir lider olmalı algısını yaratmayı başardı. geçmiş olsun.

ikizler burcu

cibidicibidiyuzenbalik
günlük yorumu:
’sevgili ikizler, 19 nisan-20 mayıs tarihleri arasında boğa burcunda ilerleyecek güneş anlamıyla huzur, maddi güvenlik, manevi anlamda rahatlama arzunuzun belirtecidir. ikizler gibi aktif bir burç mensubu için zorlu yanları olduğunu düşünsek bile, düzenleyicisi venüs burcunuzda ilerlediği için sizin rahatsız edici bir dönem diyemeyiz. kişi ilişkilerinde aktif olmayı sürdürür, aynı zaman da kendini rahatlatan aktivitelere de yönelir. bu geçişin önemli tarihleri 22-24-28-29 nisan olarak öne çıkıyor. bu görünümlerin tümü hem ideallerinizi, hem hedeflerinizi, hem zayıf noktalarınızı hem de güçlenmeniz için size gerekli olan kuvveti sağlayıcıdır. kişi hem geçmişe dönük tecrübelerini gözden geçirerek yeni kararlarını daha aklı başında vermeyi öğrenir hem de yaratıcı tarzda düşünerek her alanda kendisi için gerekli olanı elde etmeye çalışır.


güneş-boğa burcu size, huzurlu yaşamanın, sağlıklı bir bedenin ne kadar önemli olduğunu tekrar anlamanızda rehberlik eder. bu geçişin hepimize fiziksel ve ruhsal anlamda dinginlik getireceğini düşünüyorum. tabii ki bu seyrin etkili olduğu zodyak evini göz önüne alırsak size olan etkisini faydalı buluyorum. hızlı kararlar verip pişman olmak yerine, sakinlikle her türlü durumu gözden geçirmenizde ışıklandırıcı olabilir. mayıs ayının etkili tarihi: 13 mayıs. bu tarihte içsel anlamda kendinizi güçlü hissetmeniz kolay olur. kendiniz adına neyin sağlam olduğunu daha net görebilirsiniz’ şeklindedir.
-iremsu’nun yalancısıyım-

zaytung

cibidicibidiyuzenbalik
ankara’yı geleceğin şehri yapmak isteyen melih gökçek, tüm şehri alüminyum folyo ile kaplamaya hazırlanıyor, manşetli haberi umarım melih gökçek okumaz. maazallah.! etkilenir falan, neden olmasın der, yapmaya kalkar.

istanbullular

cibidicibidiyuzenbalik
bir buket uzuner kitabıdır. insanların istanbulu değilde, istanbulun gerektiğinde insanları nasıl yönlendirebileceğini anlatmaya çalışmıştır. o herkesin dilinde olan ’kültür mozaiği’ kavramını belki de en uygun olan yerde ’atatürk hava limanı dış hatlar terminali’nde ele almıştır. birbirinden farklı ama garip bi şekilde de bağlantılı onbeş insanın yaşadıkları duygu karmaşasını başarılı bi dille yazmıştır.

bugün ne giysem

cibidicibidiyuzenbalik
hürrem gibi giyinip gelen yarışmacıları içinde bulundurur. jüride bunları beğenir. birisi de çıkıp, yahu bu yarışmanın adı bugün ne giysem değil miydi? diye sormaz. birazcık medeni cesaretim olsa, yıkardım orayı yani. ama yok işte yok! kısmet...
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol