confessions

civeng

- Yazar -

  1. toplam entry 3722
  2. takipçi 2
  3. puan 80642

atiye

civeng
yeni sezonu yani 2. sezonu bugün yayınlandı. sosyal medyadaki ilk izlenimler 1. sezon kadar güzel ve heyecanlı olmadığı yönünde. hatta çok karışık diyenler de var. ben bugün yayınlanır yayınlanmaz 2. sezonu bitirmiş biri olarak bu yorumlara katılmıyorum. başka da bir şey söylemiycem spoiler olmasın diye. siz de izleyin, karar verin.

galahad

civeng
yukarıdaki son 2 entry'de yazılmış düşüncelere ben de katılıyorum. kendisinin özellikle oyun, dizi ve film entryleri dikkatimi çekiyor. takipteyim. saygılar.

bayi toplantısı

civeng
21 şubat'ta gösterime giren türk komedi filmi. başrollerinde güldür güldür'den onur buldu, çghb 1'den ibrahim büyükak ve büşra pekin, çghb 2'den safa sarı ve stand-up'çı doğu demirkol yer almaktadır.
filmi izlemiş birisi olarak şahsi düşüncem, bu kadrodan daha güzel ve komik bir film çıkabileceği yönünde ama yine de izlenmeyecek kadar kötü ya da komik olmayan bir film de değil. sıkmıyor yani. boş vaktiniz ve sinemaya verecek ekstra paranız varsa izleyebilirsiniz.

türklerin yabancı dil öğrenememe sebepleri

civeng
iş yerinden bir arkadaşım, oğlunu kolejde okutuyor. ingilizce hocaları türkçe bilmediği için arkadaşım hocayla yüz yüze görüşmeye gittiğinde ben de yanında gitmiştim. hoca demişti ki çocuklar etrafından hep türkçe duydukları ve gördükleri için, ailesi ve arkadaşları türk oldukları için niye ingilizce öğreniyim ki mantığıyla hareket ediyorlarmış. bu da öğrenememe sebeplerinden birisiymiş. tabii ki ülkeyi komple ingilizce konuşturalım, tüm filmler diziler kitaplar ingilizce olsun değil bunun çözümü. çözüm çocuğun neden ingilizce öğrenmesi gerektiğini anlayabilmesinde. örneğin çocuğa büyüdüğünde yurt dışına gitmesi gerektiği zaman ingilizcenin lazım olacağı söylenebilir ya da ingilizce bildiğin zaman daha iyi ve kolay iş bulabileceği söylenebilir.

dünya kaleska

civeng
gaye su akyol'un güzel bir şarkısıdır. sözleri :

Ben çingeneyim
Ermeniyim Türküm Kürdüm
ah farkeder mi

Mavi bir elmayım ne fark eder ki

İnsan insanın kurdudur ne yazık
Aynı göğün altı yangın yeri
ah anam ah babam vurgun yedik
Delirdik...

Aynı göğün altı yangın yeri
ah anam ah babam vurgun yedik

Bu hevesler harcıalemdir
Dağ taş al senin olsun efendim
Nefsinin zevkine gökler yeter mi

Dünya kaleska
Ben içinde meczup
Yandık söndük ah çok yorulduk
Hamdık piştik sığda boğulduk

Boğulduk, boğulduk
Yandık söndük ah çok yorulduk
Hamdık piştik sığda boğulduk

Dünya kaleska
Biz içinde mevzup
Hamdık piştik
Sığda boğulduk

not : kaleska; 4 tekerlekli küçük araba demektir. ( bebek arabası gibi )

two girls one cup

civeng
Başlığa baktım ve her 3 senede bir bu başlığa birileri yorum yazıyor. Neden 3 sene? Halbuki 2 girls. Kız başına 1,5 sene yapar bu. İnsan bu videoyu izleyince 3 sene yorum yapamaz hale geliyor demek ki.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol