confessions

independence

- Admin -

  1. toplam entry 118181
  2. takipçi 68
  3. puan 2045327

veyis ateş

independence
Habertürk TV spikeridir kendisi. sedat peker'in iddialarina gore de suca bulasmis bir kisi.

peker'in 9. videosunda bahsettigi iddialari hatirlayalim.

“Bodrum'da Paramount Otel var. Sahibi Sezgin Baran Korkmaz. Bu arkadaş Türkiye'de de aranıyor ABD'de de aranıyor. Otelinde kimler var? Veyis Ateş. Sizin aranan adamın otelinde ne işiniz var? Sizin maaşınız kaç para? Hani fatura? Bu bile suç. Daha da çıkacak Veyis. Senin kayıtlar da çıkacak. 28 Aralık'ta operasyon yapılıyor. 29 Aralık 45 milyon doların ödenmesi gereken tarih. Sezgin Baran'ın karısını gözaltına alıyorlar. Bu Veysi. Ben olayı toparlayayım diye arayan bu Veyis. Aranan adamın oteline gidiyorsun, kalıyorsun, on binlerce yüz binlerce avro hesap ödemiyorsunuz. Sonra da adamı gasp ediyorsunuz. Kayıtlar var”

“Sağlık Bakanlığı'ndaki hikâyeni anlatmayacağım. Para konusunda biriyle ters düştün ya, onun ailesi benim sevdiğim bir aile. Şimdi seni patlatınca onu da patlatacağım. Sağlık Bakanlığı'nda sorun yaşadınız ya onunla, parayı sen aldın. Siz ne pislik insanlarsınız. Utanmadan TV'lere gidip şu hırsıza operasyon yapıldı diyorsunuz. İnsanlar güvenip sizi dinliyorlar. Bir ulusu manipüle ediyorsunuz, hırsız”

fatih altaylı'nın bugunku yazisi da peker'i dogrular nitelikte. altayli'Nin ates hakkindaki yazisi da su sekilde.

"Dün öğle saatlerinde Dalaman civarında otomobildeyim.

Telefon çaldı.

Tanımadığım bir numara.

Uluslararası arama.

Bir Avusturya numarası.

Tanımadığım numaraları açmayı pek sevmiyorum ama Avusturya kodunu görünce yeğenim orada okuduğu için “Belki o arıyordur” diyerek açtım.

Bir erkek sesi.

“Fatih Bey iyi günler dilerim. Ben Sezgin Baran Korkmaz, numaranızı bir gazeteciden aldım” dedi.

“Fatih Bey bugünkü yazınızı okudum ve çağrınıza yanıt olarak arıyorum” dedi.

“Size kirli bir gazeteciyi anlatacağım. Çünkü ben hayatımda böyle utanç verici, böyle rezil bir tehdit görmedim” dedi.

“Veyis Ateş isimli gazeteci beni 7 Ocak günü aradı” diye başladı.

Gerisi utanç vericiydi.

Tehdit, şantaj iddiaları. 10 milyon euroluk talepler, bir ekip adına aracılıklar.

Kriminal nitelikte suçlamalar.

Akıl alır gibi değildi.

Bu suçlamalar ile bir gazetecinin adının yan yana gelmesi bile aklımın hafsalamın almayacağı bir durumdu.

Dahası Baran Korkmaz elinde tüm bu iddialarını kanıtlayabilecek bir bant kaydı olduğunu ve bunu ablası gibi sevdiği bir gazeteciye daha önce dinlettiğini de iddia ediyordu.

Korkmaz'a tanıdığı onca gazeteci varken bunu niye hiç tanışıklığı olmayan benimle paylaştığını sordum.

İstediği kişiye bunu yazdırabileceğini ama benim çağrıma yanıt verdiğini söyledi.

İlginç bir yanıttı.

Sezgin Baran Korkmaz'ın Veyis Ateş'le ilgili iddialarını Habertürk yönetimi ile de paylaştım.

Kendisinden son bir kez bu iddialara yanıt vermesini isteyeceklerdir muhtemelen.

Veyis Ateş'in de bu iddialara verecek bir yanıtı var mı bilemem!

Keşke ilk gün çıkıp, “Bunlar külliyen yalandır” diyebilseydi.

Keşke hem kendisinin hem de kendisine güvenenlerin onurunu koruyabilseydi.

Bu satırları yazmaktan, hiçbir yerinde olmak istemediğim bu işe müdahil olmaktan, hayatımda tanışmadığım birinin iddialarını muhataplarına sormaktan bile utanıyorum.

Keşke başkalarında da bu duygu olabilseydi!”

bu arada peker'in iddialari uzerine veyis ateş'İn izin alarak tatile ciktigini ve iddialar karsisinda tamamen sessiz kaldigini da hatirlatalim.

sedat peker

independence
dün tüm ülke icin heyecanli bir gundu.

uzun saatler boyunca sedat peker'den ses seda cikmayinca ortaya pek cok teori atildi. en baskin teori de mit'in bulundugu ulkede operasyon yaptigi ve peker'in alindigi yahut öldürüldüğü yonundeydi.

türkiye saati ile gece gec saatlerde peker tweetlere yeniden basladi. bulundugu ulkedeki istihbarat ajanlari gelmis, kendisini gorusmek uzere davet etmis ve uzerinde elektronik esya olmasin demisler. peker davete icabet ederek davet edildigi yere gitmis ve uzun uzun konusmuslar. sonra da gec saatlerde kaldigi yere geri donmus. mevzu bundan ibaretmis.

allah kimseyi bir mafya babasi ve eli kanli bir suc orgutu liderinin ardindan hayir duasi edecek duruma getirmesin. erdogan turkiye'si bu hale geldi artik, biraz uzerinde dusunmek lazim.

lezzetankara.com

independence
ankara belediyesi tarafindan hayata gecirilecek olan platform. yemeksepeti ve getir yemek gibi olumumlara en azindan ankara dahilinde buyuk rekabet saglayacaktir, cunku komisyon orani sifir.

belediyenin yahut devlete ait herhangi bir kurumun ozel sektore bu sekilde rakip olmasini dogru bulmuyorum. illa olunacaksa da rekabet esit sartlarda olmali, sifir komisyonla olmamali. bir yandan esnafin iyiligini isterken diger yandan boyle bir fikri hayata gecirebilmek icin milyonlarca dolar yatirim yapan ozel sektoru baltalamis oluyor ankara belediyesi.

https://lezzetankara.com/

papara

independence
misal bir papara uyesi sizden para istedi ve bunu sistem uzerinden yapti, siz de bir sebepten ötürü kendisini engellediniz.

daha sonra bu kisinin engelini siz acamiyorsunuz, ancak musteri hizmetlerini arayacaksiniz ki onlar acsin. boyle de buyuk bir sacmalik mevcut. ayrica bir suredir btctürk'e de buradan para yatirilmiyor yeni yasa geregi.

9 haziran 2021 hadi özışık açıklamaları

independence
hadi özışık'ın sedat peker'in kendisi ile alakali yayınladığı videoya istinaden yapmış olduğu açıklamalar. yeni bir "kandırıldık hay allah ya tüh.s.s.s" tadındaki durum.

arkadas, bir siyasi partinin basindaki adam, milletvekilleri, bakanlari falan hepten kandirildilar tamam yedik bunu diyelim de, partinin taraftari neden kandiriliyor. bir siyasi parti tabanindan tavanina kadar hepten mi kandirilir herkes tarafindan arkadas.

multicooker

independence
ayni anda birden fazla yemek yapma ozelligine sahip mutfak aletlerinin genel ismi.

mesela;

(bkz: thermomix)

edit: yanlis tanimladim aslinda. ayni anda birden fazla yemek yapmasina gerek yok, ayni cihaz icerisinde farkli farkli yemeklerin yapildigi cihazlarin genel ismi diyelim ve anlasalim bu konuda.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol