confessions

passive

- Yazar -

  1. toplam entry 4839
  2. takipçi 1
  3. puan 96491

bülent uygun

passive
’aha! başarılı oldu hemen milli takımın başına getirelim!’ zihniyetiyle hareket eden ve sayısız teknik direktörü takımından, rahatından eden federasyon tarafından uero 2008 sonrası milli takımlar teknik direktörü olarak ilan edilmesi muhtemeldir. tabi en fazla 5-6 öneleme maçı sonrası kovulacaktır orası ayrı..

edit: yukardaki entry tamamen benim şahsi fikrimdir hiçbir kaynağı, güvencesi yoktur. ilerde ulan passive dediydi dersiniz diye yazılmıştır.

valencia

passive
takımı orta sıralardayken alıp ardarda yenilgiler alarak düşme potasına sokan ronald koeman kişisini kovmuş onun yerine bu yıl ligte gayet gudik bir kadroya sahip olmasına rağmen harikalar yaratan almeria teknik direktörü unai emery’i takımın başına getirmiştir. takımın kalecisi santiago canizares’ten 3 yaş küçük olan, henüz 35 yaşındaki unai emery yeni bir rafael benitez olur mu bilinmez tabi ama almeria gibi bir takımı ihya ettiğine göre valencia’yla da başarılı olacağı kanısındayım.

o raporu pazartesi günü masamda istiyorum

passive
bir yerde üst mertebede olan kişinin emrinde çalışan kişiye yönelttiği emir cümlesidir . bu kişi genelde ya şirket yöneticisi gibi bi şeydir ya da dedektiftir ve yakalamaya çalıştığı kişinin bilgilerini masasında görmek istiyodur. masada görülmek istenen şey değişkendir tabi. kimi işle ilgili bir rapor görmek ister, kimi pizza ister, kimi sekreteri masasında ister.. ama pazartesi fixtir, hiç değişmez, nedendir bilinmez..

black

passive
i know someday you’ll have a beautiful life, i know you’ll be a star
in somebody else’s sky, but why
why, why can’t it be, why can’t it be mine

bu nasıl bir yakarıştır? nasıl bir isyandır? nasıl derin bir melankolidir? insanı ne denli acıtır? bir insan nasıl böyle sözler yazabilir? böylesine güzel sözlerin böyle güzel bir müzikle birleştiği başka bir şarkı daha var mıdır? ve son olarak eddie vedder insan mıdır?

bütün bu soruların cevaplarını pazartesi günü masamda görmek istiyorum.

uni rock festival

passive
parkorman’da düzenlenecek festivaldir. fetivali düzenleyen organizatorlerin pek bir acemi olduklarını düşünmekteyim. zira aksilik üzerine aksilik yaşamışlardır, biz taa burdan görmüşüzdür. önce festival parkorman’da demişlerdir fakat daha sonra ortaya birden wattabe çıkmıştır, festival wattabe’ye taşınmıştır daha sonra tekrar parkorman’a taşımışlardır. sonra line up’ta anathema’yı görmüşüzdür fakat daha sonra hiçbir açıklama yapmaksızın anathema line up’tan çıkarılmıştır. tek dayanağımız olan biletix’te opeth, testament, orphaned land ve daha fazlası şeklinde bir açıklama vardır, festivale 1,5 ay kalmasına rağmen hala o ’diğerleri’ açıklanmamıştır.

ama olsundur, bütün bunları opeth ’i getirdikleri için ’opeth olsun da o festival ne oluyosa olsun’ diyerek görmezden gelmekteyizdir. fakat kanımca eğer devamlı olmak istiyorlarsa çok daha profesyonel olmaları gerekmektedir.

sabri sarıoğlu

passive
27 nisan 2008 galatasaray fenerbahce macinda bi ara akıllanmış, yapması gereken mesleğin futbolculuk olmadığını anlayarak yerinden çıkan sonra da her bi parçası bi yana giden (parçaları da oluyomuş ben de yeni öğrendim evet) ofsayt bayrağını yerine takmakla uğraşan saha görevlisine büyük bir gayretle yardım etmiştir. sabri eğer bunu okuyorsan lütfen futbolculuğu bırak ve saha görevlisi ol. inan onu futbolculuktan daha iyi yaparsın. öptm tşk bye.

and i love her

passive
pek leziz bir the beatles serenatı. a hard days night albumundendir.


i give her all my love
that’s all i do
and if you saw my love
you’d love her too
i love her

she gives me ev’rything
and tenderly
the kiss my lover brings
she brings to me
and i love her

a love like ours
could never die
as long as i
have you near me

bright are the stars that shine
dark is the sky
i know this love of mine
will never die
and i love her

bright are the stars that shine
dark is the sky
i know this love of mine
will never die
and i love her

emre güngör

passive
1984 doğumlu galatasaray’lı defans oyuncusu. bakırköyspor altyapısından yetişmiştir. 2007-2008 sezonunun devre arasında ankaragücü’nden galatasaray’a transfer olmuştur. galatarasay’da rigobert song’un ocak ve şubat aylarında takımda bulunmamasını fırsat bilerek daha takıma gelir gelmez ilk 11 oynamaya başlamıştır. iyi ki de başlamıştır zira o günden bugüne pek güzel bir performans sergilemektedir, sanki 5 aylık galatasaray’lı gibi değil de eski bir galatasaray’lı gibi canını dişine takarak oynamaktadır.. bunu gören bülent korkmaz da galatasaray’ın rafa kaldırdığı 3 numaralı formayı emre güngör’ün giymesini istediğini, türkiye’de forma giyen futbolcular içerisinde sadece emre’nin kendisinin veliahtı olabileceğini açıklamıştır..

yann tiersen

passive
gecenin bir yarısında, aylardır açılmaktan çekindiğiniz, uzaktan aşık olduğunuz, elini tutamadığınız insana açılmanızı sağlayacak kadar güzel şarkılar yapan yüce çok yüce bir insandır..
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol