1 mayıs emek ve dayanışma günü

sepulturk
eli kulağında, çıkmak üzere olan yeni milli bayramımız. biz çok tatil var dedikçe veriyorlar tatili veriyorlar tatili. hayırlısı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/8755535.asp?gid=229&sz=52551

edit: tatil olmayacakmış, sadece önemli gün ve haftalara eklenecekmiş. şimdi de biz emekçinin yanındayız ayakları. önce şu çıkardıkları sosyal sigortalar ve genel sağlık sigortası yasa tasarısına bir anlamlı açıklama getirsinler.
independence
ulke genelinde buyuk bir co$ku ile ve minicik arbedelerle kutlandi. gaz bombalari olmadi, coplar konu$madi, polis baskisi hissedilmedi ve huzurlu gecti. eger gruplar dagilirken de bir sorun ya$anmazsa mukemmel bir gundur turkiye icin.
isaretparmagi
cumartesi günü 40 küsür yıldır işçi olan babama; "baba bugün işçi bayramı" dedim. babam da bana "siktir git pezemenk ne bayramı bugün 14 saat çalışacam" dedi. babam yine farkında olmadan çok özlü bi söz söyledi.
independence
bugundur!

oncelikle herkese kutlu olsun.

gonul ister ki bari$ icerisinde kutlanilan bir bayram havasinda gecsin bugun ama her 1 mayista zaten hep ayni $eyleri istemiyor muyuz. umarim bu sene provakasyon ve $iddet seviyesi minimumda kalir.
tehlike
ve elbette ki, sevgilim, elbet,
dolaşacaktır elini kolunu sallaya sallaya,
dolaşacaktır en şanlı elbisesiyle : işçi tulumuyla
bu güzelim memlekette hürriyet.nazım hikmet’in şiiriyle yaşamak.
independence
yarin kutlanacaktir. her sene oldugu gibi bu sene de a$iri guvenlik onelmleri illaki alinir. hangi yollarin kapali olacagi da aha burada yaziyor;

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/28872884.asp

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol