ampul

0 /
beyaz komur
olayin kahramanlari, iki üniversite ögrencisi. koyu geyik muhabbetinin dügümlendigi durumlardan birinde, bu iki kafadar bir iddiaya girer. delikanlilardan biri, odanin tavaninda asili olan ampulü agzina tamamen sigdirabilecegini iddia eder. evet yanlis okumadiniz, bildiginiz 100 mumluk ampulü... ve sigdirir da. ancak bir sorun vardir. ampulü agzindan geri çikaramamaktadir. arkadasi hayret eder bu nasil is diye, o da evdeki baska bir ampulü agzina sokar ve tabii ki o da çikaramaz. bunun üzerine iki kafadar hastanenin yolunu tutmaya karar verirler. agizlarinda ampul oldugu halde bir taksiye atlarlar. konusma zorlugu çekerek güya taksiciye dertlerini anlatirlar. taksici bir taraftan gülme krizi geçirirken bir taraftan da "nasil olur abi ya, ugrassaniz çikar, bir asilin suna, saka mi yapiyonuz?" diye söylenmektedir. neyse aksamin bir yarisinda acile gelirler. taksici ayrilir. doktorlar çocuklari beklemeleri için bir odaya alir. veeee, aradan 15 dakika geçmeden taksici kapida görünür; tabii agzinda bir ampulle. amcam çocuklara inanmamis, açik olan bir marketten ampul almis ve denemistir !!

ampul partisi’nin türkiye’de neden iktidara geldigi anlasilmiyor mu?
sakin siz de denemeye kalkmayin!!! ampul girdi mi kesinlikle cikmaz...
angelus
fark ettim ki arızalandığı zaman bunu bile değiştiremeyen bi’ adamım ben sağlamı ile bulunduğu yerden. oha a.k. tuvalete giremiyorum iki saattir karanlık diye.
pixie
bir ilaç şeklidir. 2, 3, 5, 10 ml’lik şekilleri bulunur. doldurulan ampullerin ağızları özel bir makina ile yakılarak kapatılır ve kullanım için ortadan tutup kırmak gereklidir.

gelin görün ki eczacılık fakültesi öğrencileri pek bir çocuksu yaklaşırlar bu ampul olayına. ilk işleri evden suluboyalarını getirip renk renk ampuller hazırlamak ve bunları kapattırmak olur. hatta ampulun içine boncuk koyanlar dahi görülmüştür.

(bkz: hevesini alsın çocuklar)
maliyeci
tek pota yapılan basket maçlarında beleş sayı olmaması için hasıl olmuş bir terim.rebaundı alan oyuncu çizilen belli bir çizginin dışına çıkmak zorundadır.o çizgiden çıkmadan basket atarsa,sayı karşı tarafa yazılırdı,top sayıyı atan tarafa yazılırdı.

(bkz: mahalle maçı kuralları)
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol