anket

0 /
goretomb
sokakta ogrenci oldugunu iddia eden ki$iler tarafindan dakikalarca esir edilmenizi saglayan hadise.cok kisa surecek lafina kanmaniz durumunda randevunuza gec kalabilir patronunuzdan firca yiyebilirsiniz.
siyah sacli hatun
yeni olsam da, çok sevdiğim bu sözlükte, çok fazla rastladığım ve üzüldüğüm, bi sınırlama koyulması gereken, her sözlük için fazlası zararlı olan şey.
sepulturk
insanların artık verecek bilgilerinin kalmadığı noktada sırf başlık açmış olabilmek için açtıkları başlıklar.

belki de haklılar anketlerde daha komik şeyler çıkar ve komik şeyler iyi puanlar alır. ama sözlükler için bu çok saçmadır. sözlüğün amacı puan almak değil bilgi edinip, (en önemlisi) edindirmektir.

jedi’ların bu konuya artık bi hasssasiyet göstermesi gerekir. artık iş öyle bi boyuta varmıştır ki anket amacıyla açılmayan başlıkları bile birden ankete döndürülmektedir.
floydian
anket de olsa her başlığın ilk entrysi o başlığı açıklayan tanım olmalıdır. anket tadındaki bir başığı ilk entrysi (bkz: anket) olarak açmak veya direk ankete iştirak etmek şeklinde açmak yanlıştır.
ankakusu
su bir gerçek ki sözlüklerde çogu zaman, anketi anket yapan baslik degil basliga yazilan entrylerdir.

örnek cnbc e dizileri basligi... biz buraya bahse konu dizileri degilde, cnbc e dizileri hakkinda bir sey yazarsak o baslik anket olmaz. nitekim basligin ilk entrysi anketin yanindan geçmemektedir. fakat o entryden sonraki entryler basligi anket vari bir sekle sokmustur.
sepulturk
son zamanlarda boku çıkarılmış olan başlık şeklidir. evet anketlere bir yere kadar tolerans gösterilir ama bu toleransı alıp da yönetimin bir tarafına ekleme çabası da gözlerden kaçmıyor değil. bitti.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol