bill gates

0 /
alman
bol parasi olan ama seksten anlamadigi sevgilileri tarafindan soylenen adam.beraber oldugu bir kadin "ayni liseliler gibi sevisiyor"diyerek adami yerin dibine sokmustu.
goretomb
bir otelin kapisindan iceri girerken yuzune cilekli kocaman bir pasta yiyen, bir an duraksiyan ancak pi$kince kendini cabucak toparlayarak yoluna devam eden dunyanin sayili zenginleri klanindaki adam.
expert3
dunyanin en zengin adami. microsaft’un yaptigi windows isletim sistemleri ile ne kadar kotu yazilmis da olsa bir dunya kadar para kazanan kisi.
independence
entrylerini begenerek takip ettigim bilgic.aslan abim benim.abilerin abisi.emin adimlarla ilerliyoruz yolunda.buradan selam ederim kendisine.
sinirsahibi
1993 yilinda:
"the internet? we are not interested in it!" seklinde gudik bir quote’a sahip olan insan. gerci soylediginde hakli biraz. zira windows xp sp2 ye kadar olan surumlerdeki freezeler ve crushlarin %90i internet ortaminda oldu ki gercekten de he’s not interested in that.
despina
bill gates mikro bilgisayarlari calistiran ilk tasarimi 20 yasinda iken tasarladi. bir arkadasi ile birlikte microsoft sirketi’ni kuran gates bugun dunyanin en zengin isadami.
orumcek adam smith
beyin gucunun sembolu. yuzmilyar dolara varan serveti ile onlarca ac afrika ulkesini doyurabilecek, fakat ’’manyak miyim len ben.. niye yapiim kune’’ demesi ’’muhtemel’’ olan insan.
mono
dünyanın ikinci zengini olan warren buffett’in servetinin yüzde seksen beşini(37 milyar dolar) bağışladığı bilim adamı.
kakosi
bu arkadas yüzyılın ayarını yiyen arkadaştır aynı zamanda. şöyle ki;

microsoft’un bir seminerinde bilgisayar sektöründeki gelişmenin hızını anlatmak için söyle bir benzetme yapmis. "eger wolkswagen firmasi son 25 yıl içinde bilgisayar sektörü kadar hızlı gelismis olsaydı bugün 500 dolara alacagimiz arabalara 25 dolarlık benzin koyup dünya turu atmamız mümkün olacaktı"

birkaç gün sonra wolkswagen firması bir basın açıklaması yayınlıyor. "eger otomotiv sektörü bill gates’in isletim sistemi gibi gelişmiş olsaydi, alacağımız her arabada tek koltuk olacak, diğer koltuklar için ekstra lisans parası ödemek zorunda kalacaktık; arabamız sadece bizim ürettiğimiz benzinle çalisacak; gösterge tablosundaki tüm ikaz ve uyari ışıkları yerine, üzerinde "arabanız geçersiz bir işlem yürttü, kapatılacak" yazan tek bir lamba olacaktı . ayrıca kaza sirasinda arabanın hava yastıkları açılmadan önce bir düğmenin üzerinde "hava yastikları açılacak, emin misiniz?" diyen bir ışık yanacaktı".

(bkz: umarim rivayettir)
mitili
kaliforniya’da afrika ulkelerini vuran sitma hastaligini anlattigi bir konferansta "bunu sadece fakirler yasamamali" diyerek bir kavanoz dolusu sivrisinegi konferans salonuna salmis. bunlarda sitma yok diyerek tabi.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol