dtp nin 30 ağustos törenlerine davet edilmemesi

idiamin
son derece yerinde bir karardır. kendilerine kursun atanların siyasi uzantılarıyla zafer bayramı resepsiyonunda karsı karsıya gelmek pek de mutlu edici bir sey olmasa gerek. zaten bu zafer onların degil, resepsiyonunda da işleri yok.
independence
ne kadar dogru bir haberdir ya da haberin kaynagi nedir bilinmez fakat soyleyebilecegim tek $ey super bir fikir oldugudur.

oncelikle etik acidan cok ters oldugunu belirtmek gerekir.zira turk halkinin bir kismi bolgesel farkliliklar gozetmeksizin du$unuldugunde kendilerini temsil hakkini bu insanlara vermi$lerse, ulke yonetiminde onlarin da soz hakki oyle ya da boyle vardir ve 30 agustos zafer bayrami da eger turk halkinin zafer bayramiysa dtp bile olsa bu torenlere davet edilmeliydi.

$imdi bir de ic sese kulak verelim.

-aha milletvekillikleri $imdiden ellerinde patladi, helal olsun bu fikri ortaya atana.
betterthan
olmamasi gereken eylem,

su bir gercektir bolge halki gerek fakirliginden gerekse cahillihin getirmis oldugu unsurlardan dolayi,kandirilmaya cok musait insanlardir,yarin oburgun bu olay cok guzel propaganda malzemesi olarak kullanilacaktir.

burada anlatilan kimsenin kimseye ekstra hak vermesi deigl herkesin kazanilmis haklarina saygi gostermektir,ha bunu yapamiyorsaniz cok daha kesin cozumu vardir komple o bolgeyi yakmak yikmak terorden temizlemek.su sartlar altinda bunun imkansiz bir sey oldugunu dusunursek,ilkinin yapilmasi elzemdir.

simdi ovadaki adama,bakin iste siz sectiniz gonderdiniz ancak sizin secimlerinize saygi duymuyorlar sizi bu ulkenin vatandasi kabul etmiyorlar cigirtkanligiyla daha cok insani kandiracak ve daglara cikartacaktir.

turk silahli kuvvetleri denen kurumun duygusal dusunme gibi bir meziyeti olamaz olmamalidir,akilla mantikla sorunu cozecek yontemlerle is yapmasi lazimdir.

velhasil kelam,olmamistir bu karar.olduramamislardir.
yuzdeyirminoktayetmisdokuz
eyaletlere bölünmesi istenilen ülkenin zafer bayramına katılarak, yetmiş bilmem kaç milyonun gözünün içine baka baka amanda ne güzel zafer bayramıymış demeyeceklerine göre davet edilmemelerinin de gayet normal karşılanması gereken davet edilmeme durumu.
betterthan
ilker basbug konu hakkindaki aciklamasi su yondedir;

kara kuvvetleri komutanı orgeneral ilker başbuğ, 30 ağustos resepsiyonu sırasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

orgeneral başbuğ dtp’lilerin resepsiyona davet edilmemelerine ilişkin "pkk’ya terör örgütü diyemiyorlar. demeyen insanı nasıl davet edebiliriz? 5 dakika sonra şehit versek nasıl yapacağız? bunu mantığınız alıyor mu? bölücü diyorlar mı? demiyorlar... ondan sonra da bize ayrımcılık yapılıyor diyorlar. nasıl olacak bu?" diye konuştu.
kalia
doğrudur.olması gerekendir.ancak bunu siyasi olarak değil oradaki törende görev alan askerlerin psikolojisini düşünerek söylüyorum.abisini,komutanını,devresini hain mayınlarda ,kurşunlarda kaybetmiş askerlerin psikolojisi...
redcrow
bir hafta önce düzenlenen genel kurullarında istiklal marşı okunurken bazı delegelerin zafer işareti yaptığı parti, askerlerin düzenlediği 30 ağustos resepsiyonuna davet edilmediği için içerlemiş.vay be.bunlara içerlemek yerine siz önce gidin, desteklediğiniz terör örgütünüzün yollara döşediği mayınları temizletin çakallar.
bu ne yaman çelişkidir böyle..
hitchcock
şanlı türk ordusunun onurlu, dik ve taviz vermez duruşunun göstergesidir. askerler zaman zaman politik konuşmalar yapsa da onları politikacılarla aynı kefeye koymamak lazımdır. çünkü asker kendisine yapılanları kesinlikle unutmaz. hafızası son derece derin, öfkesi ve kini sonsuzdur...
sudkaido
apoyu lider gören,pkkya terör örgütü demeyen toplulugun siyasal uzantisi bir partinin türk ulusu icin önemli bir günün kutlamalarina davet edilmemesi yanlis bir sey degildir.
bu arada o zafer türkün degildir sunun bunun onunda katkisi vardir diyenler tsk nin arsivlerini internetten arastirabilir,illere göre verilen sehit dagilimini görebilir.
adrenokortikotropik
türkçeyi yabancı dil statüsüne koymaya yüzü olan bir takım insanların yabancı gördükleri memlekette temsil edilme hakkını öyle ya da böyle bir şekilde elde etmelerinin ardından bir de yabancıların bayramına davet edilmeyi beklemeleri yüzsüzlükten başka bir şey olamaz sanırım.her gün ocaklarına ateş düşürmeye içinin sızlamadığı insanlarla aynı bayramı kutlamak sana yakışmaz demeli böylesine ancak.ateş olup düştüğün yerde bir de paylaşmak mı beklersin be adam?
osilaskop
dtp pek cok vatandasımız tarafından belırlı sorunlara cozum bulmak, bır dıyalog ortamı olusturmak adına toplumun belırlı bır kesmını temsıl amacıyla buyuk mıllet meclısıne gırmeye layık bulunmustur..bu surecte ters hıc bır sey yoktur.ama gırdıgı ılk gunden ıtıbaren meclıste ne yapmıstır ona bakmak lazım, yanı bu partı temsıl etmesı gereken cogunlugumu temsıl edıyo yoksa pkknın teror orgutu oldugunu kabul dahı etmeyerek kendısıne verılmıs cogu oya ıhanet ederek turkıyenın kokunu kazmaya calısanlaramı hızmet edıyo bunu anlamak lazım.sozlukde dahı bu bayram türk soyundan gelenlerındır dedırtıyosa ıkıncısı daha mantıklı gelıo cunku bı ıkılılık yaratılmıs demek oluyo.dtp pkkya hızmet ettıgını acıkca gostermıstır.bundan dolayı resepsıyona davet edılmemelerını dogru buluyorum.onlar kürt halkının degıl pkknın temsılcılerıdır.bu nedenle sılahlı kuvvetlerın yaptıgı ayrımcılık degıldır, bılakıs ayrımcılıga acıkca hızmet etmıs bır partının davet edılmemesı turk sılahlı kuvvetlerının ayrımcılıgın karsısında oldugunu gosterır..
hepimizhiciz
her iki tarafında haklılık payı olduğu durum.

tsk’nın partiyi davet etmeme gerekçesi haklı olmasına rağmen şu da unutulmamalıdır ki mecliste kendilerini temsil ettiklerini sandığı bir kitle var. ve tsk’nın yapmış olduğu hareket bu kitleyi de yok saymak demektir. bu da gerginliğin artmasına yol açabilecek bir durum. tsk terazinin dengesini iyi ayarlayabilmeli ve şayet bir tavır alınacaksa daha polemik yaratmayan bir ortamda bunu belli etmeli. bu davet, pire için yorgan yakılan şu dönemde daha hassas davranılması ve ortamın yumuşatılması, tsk’nın tarafsızlığının ön plana çıkması açısından önemli bir hareket olabilirdi.

bir de insanın aklına gelmiyor değil... milli görüş gömleğini çıkardığını iddia edip şeriatçılara yaraşır davranışlarda bulunanlar çağırılıyor ve bunlar ayrımcılık yapmıyorlarsa, dtp için de birşey söylemeye hak yoktur.

dtp’yi muhatap almamak demek onları seçen halkı da görmezden gelmek demektir. bunu unutmadan hareket etmeli.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol