ekran kartı

ups
su anda bilgisayar piyasasindaki en onemli parca.yillar icinde gorselligin onemi arttikca ekran kartlarininda onemi artti.su anda piyasada 500$’a bile ekran karti var.
independence
elimde patlami$ ve sozluge 3 gun sure ile giremememe sebep olan alet..bunlar ariza yaparken ramleri de beraberinde goturuyorlarmi$ sanirim.nitekin 128 ram de ekran karti ile beraber uctu yandi bitti kul oldu.
strahd
her fiyata alabileceğiniz parça, sürekli yeni nesil gpuların piyasaya sürüldüğü, fiyatların inanılmaz uçuk olduğu bir kompenent. ekran kartı seçiminde bir çok önemli nokta var ve bir çok insan bu konuda bilgisiz, bilinçsiz olduğundan dolayı yanlış seçimler yapıyorlar.

örneğin oyun oynamak için bilgisayar alan bir arkadaşımız, atıyorum 1000$lık bir konfigurasyona sadece işlemcisinin yüksek ghzine ve sistemin/ekran kartının belleğine bakarak av olabiliyor. oysa ki sizin beklentiniz olan grafik seviyesi ve çıkabileceğiniz bütçeye göre bir seçim yapacak olursanız çok daha iyi bir sistemi aynı paraya toplayabilirsiniz. çünkü; öncelikle marka bilgisayarlar veya toplama bilgisayarcıların hazır sistemleri -artık fark etmiyor konfigurasyonlar çok yaklaştı- olabilecek en ucuz gpunun en yüksek ramli modellerini koyarak göz boyamaya çalışıyorlar. bilinçsiz tüketici ekran kartlarını ram ile ölçmek gibi büyük bir hataya düştüğü için sonu hüsran oluyor. örnek vermek gerekirse, 256mb ati radeon 9250 ekran kartı, 128mb ati radeon 9550 ekran kartından çok daha yavaş çalışacaktır ki aralarındaki fiyat farkı bildiğim kadarıyla yok denecek kadar az.

ekran kartı alırken, kesinlikle etraftaki forumlara bakılmalı, benchmark ve karşılaştırmalı testlerdeki sonuçlara bakılmalı. bütçenin yettiği kartların listesi çıkartılmalı, ardından en iyi fiyata en iyi performansı veren seçilmelidir diye düşünüyorum.

fazla pipeline, yüksek bit niteliklerini gpu ve ram frekanslarından daha önde tutabilirsiniz özellik karşılaştırmalarında. bant genişliği ekran kartlarında oldukça önemli bir etken.
matem
oyun şirketlerinin özelikle yüksek çözünürlüklere sahip oyunları üretmesiyle kullanıcıları zarara uğratan bir donanım
x
güzel bir para kazanma yöntemi. ekran kartı üreticileri ile oyun yazılım şirketleri ile anlaşmaları var mı acaba merak etmekteyim. bugün itibariyle bi geforce 8800gtx ekran kartı 650 dolar civarında. neredeyse bir toplama bilgisayar fiyatında. düşündürücü bir pazar.
nerobianco
kendisinde bir sorun olduğunda bilgisayarın açma tuşuna basmamızla birlikte bir uzun iki kısa bip sesi duyarız. bu da makinanın ekranının çalışmayacağını belirtir.
independence
meteoroloji tahminlerinden de hizli degi$en bilgisayar aparati.

bugun al son modelini, 6 aya kalmaz yeni cikan oyunlari oynatmamaya ba$lar. bir de e$ek yukuyle paraya satilir, oyle boyle degil. alinirken dikkat edilmesi gereken ozelliklerinin ba$inda cok mb ramli olmasi(mumkunse gb) ve bu remin payla$imsiz olmasi.
independence
hicbir $ekilde toz ile temas etmemesi gerekiyor, aksi taktirde kisa bir sure sonra sogutucu pervane cat diye yerinden cikabilir, cikiyor.

pervanesiz sogutulan modelleri de var, onlardan almak daha akillica olacaktir.
set me free
ince eleyip sık dokumaktan neredeyse yaz başından beri yenileyemediğim bilgisayar parçası. önce belleğin ne kadar önemli olduğunu öğrendim. sonra bit değerlerinin bellekten daha önemli olduğunu. daha sonra yongalarının rakamsal ifadelerinin hız ile olan ilişkisini. şimdi gts 250 nin 9800 gt den bir farkının bulunmadığını hatta 9800 gt nin overclock a daha iyi cevap verdiğini falan filan.

en sonunda olacağına bakın : hiç bir kar amacı güdmeyen bir ekran kartı üreticisi kuracak oyunseverler ve stüdyo çalışmaları yapan kişiler. bu beraberlik herkesin kesesine uygun ürünler doğuracak piyasada. negzel olacak bi düşünsene. düşün bi zarar gelmez.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol