gluten alerjisi

galahad
Son birkaç haftadır bende olduğunu düşündüğüm, nefret edilesi bir alerji türü.

Bütün unlu yiyecekleri bir kere masanızdan çıkartıyorsunuz. Paketli etler, sucuklar, sosisler, köfteler de aynı şekilde artık düşmanınız. Hatta hazır paketli plastik bardaklar bile gluten içeriyor diyorlar. Ben bunu duyduğumda yok ebesinin ali samiyeni dedim ama onu da çıkarttım.

Geçen çarşamba günü kan verdim. Toplamda 8-9 tane tüp aldılar. Bunlardan neredeyse hepsi 1 gün sonra sonuç veriyor ama glutene alerjinizin olup olmadığını gösteren tahlil tam 15 gün sonra belli oluyor... gel de sövme. Şimdi kim 15 gün gluten diyeti yapacak. Zaten meyve sebze yemekten en az 2 kilo verdim. Nasıl 15 gün sabrederim hiç bilmiyorum.

ayrıca benim problemim tam olarak gluten alerjisine sahip olanların yaşadığı türden de değil. Ben daha çok başka bir hastalığımı, glutenin tetiklediğini düşünüyorum.
Aşırı derece terleyen biriyim. Yıllardır çözüm bulamadım.. modern tıp dediğimiz yani paragöz tıp, hiçbir şekilde bana çözüm bulmuyor. Sundukları çözümler ameliyat ve yan etkileri çok fazla. ona ek olarak da botoks; bu da max 1 yıl etkili.

Paragöz diyorum çünkü ne özeli ne de devleti hiçbiri çıkıp bu hiperhidroz hastalarına karşı bir araştırma yapılsın, çözüm bulunsun demiyor. Benim gibi onlarca insanın hayatı bitik durumda. Zorla devam ediyorlar. Anında terliyoruz ve sosyal hayatımız yok gibi bir şey.

Modern tıp da bunların karşılığında bizden sadece para talep ediyor. Yalnızca yolmak istiyor.

Çok önceden bunu anlamıştım ama kendi imkanlarımla terlemenin sebebini, vücutta neden tetiklendiğini bulmak için böyle farklı hastalıklara da bakıyorum. Belki gluten bunun sebebidir.

Yani bana deseler ki, artık terlemeyeceksin ama vücudundan bir uzvu alacağız. Kabul ederim. Öyle kötü durum.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol