günde iki milyon kişi aşılanacak

redleader
bir fahrettin koca vecizesi. haberin içeriği çok çılgın, her cümlede akıl almaz yalanlar var, ama gelin bu iki milyon sayısına bir bakalım. sonra sayı saymayı mı bilmiyor yoksa birileri hiç dayak mı yememiş anlarız.

iki milyona kadar saymanız, eğer hızlı sayıyorsanız, 8 gün filan sürüyor - aralıksız. sadece sayı saymak diyorum.
türkiye'de dün itibariyle toplam vaka sayısı 2.1 milyon. iyileşen sayısı ise 2 milyon. yani dokuz ayda virüsün bulaştığı kadar kişiye bir günde aşı yapacaklarmış.
dün yapılan test sayısı 172 bin. en fazla görebildiğim ise 210 bin civarı. yani günde test yaptıklarının on katı kadar kişiye aşı yapacaklarmış.
ülkemizde toplam 1 milyon "sağlık personeli" varmış. 165 bin doktor, 204 bin hemşire. kalanı ne bilemiyorum valla, teknikerler filan olabilir. toplamda 370 bin, aşı vurabilecek eğitimde kişi var yani. hepsinin günde en az 6-7 aşı yapması gerekiyor.

bu ortaya atılan sayıların tamamı laf olsun torba dolsun diye söyleniyor yani. bu sayıyı söyleyen kişi artık korkudan ne yapacağını şaşırmış durumda. çünkü sahipleri tasmayı çekiştiriyor, "niye hala aşılamadınız bu halkı" diyor. "bak ekrem hes koduyla otobüse bindiriyor, sen de insanları fişle artık" diyor. o da atıyor bol keseden.

bu insan müsvettelerinin bize mart'tan beri söylediği her şey yalan; ama son 3 günde çok önemli 3 tane yalan söylediler:
1) günde iki milyon aşı yapacağız - yukarda konuştuk..
2) aşılar gümrükte kaldı - ahsjfkas koronavirüs yüzünden, koronavirüs aşısı gümrüğe takılıyor. taşşak mı geçiyorsunuz, yoksa siz de mi bu vürükü ciddiye almıyorsunuz bilemedim. gümrük memuru bi tane yapıştırsaymış, nolcak yani.
3) çin aşısı güvenli - fahrettin'in aynı haberde söylediği şey, burada yapılan şeylerin 3. faz testleri olduğu. aşı olanlar denek olarak kullanılıyor, laboratuar faresi gibi. dün bahsetmiştik, anayasa 17. maddeye göre bu yapılan yasadışı.

özetle yalanlar zincirine yalanlar eklemeye devam. sayıların artık binler değil, milyonlar şeklinde konuşulduğunu farketmişseniz, bu işin kaynayan kurbağa örneği olduğunu da anlamışsınızdır.

bu yalancılara güvenmeyi bırakın artık. ve bu kadar tutuştukları ve bu kadar ısrar ettiklerine göre "altında ne var bunun" diye sorun. cevaplar hoşunuza gitmeyebilir, ama emin olun sorularınız onların hiç ama hiç hoşuna gitmeyecek.
meekma
Binde bir sakatlık olsa günde 2000 kişi ölür. Virüsten daha pratik.

Üstelik 16 tane favipiravir yuttur, yatağa bağla, susuz bırak derdi yok. Böylece doktorlar daha çok dans edebilir.Neydi abicim denklem?
[İslam] - [Allah korkusu] = [Siyasal islam]
independence
matematik bilmeyeni bakan yaparsan ne bekliyorsun ki?

her seyi bir yana biraktim. ilk etapta gelecek olan asi miktari 9 milyon. bunlar ikiser doz vurulacak yani elde var 4,5 milyon doz asi.

hadi sen saglik calisanlarini vs. herkesi seferber ettin asi vurduracaksin.

2 sorum olacak sana.

1- 2 milyon kisiyi ayni gun icerisinde nereye yigacaksin? bu bir yerlere yigdigin insanlar bunyelerinde bulundurduklari virüsü eksiksiz olarak 2 milyon tam insana yaydiklarinda ne olacak? malum asi tedavi degil onleyici bir sey ve en erken 20 kusur gun icerisinde etkisini gosteriyor. nasil olacak yani?

2- gunde iki milyon kisiyi asilarsan 2,5 gunde asi birecek. sonrasinda ne yapacaksin? nisana kadar bekleyeceksin zaar.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol