hamam

wish you were beer
güzel, izlenilesi bir ferzan özpetek filmi. sanıldığının aksine hiç de eşcinsellik üzerine kurulmuş bir film değildir. istanbul manzarası yine insanın içine işler. türklüğe hakaret ya da oryantalizm gibi öğeler göremedim ben. gören varsa haber versin bizahmet.
cocabora
italyan-türkiye ortak yapımı bir fim.teyzesinden kalma hamamı satmaya gelen bir italyanın yaşadıklarını,istanbul’a ve bir türk erkeğine aşık olmasını anlatıyor.
alorarola
ortaokul çağlarında arkadaş grubuyla gittiğimiz mümtaz yer.

bir keresinde derslerin başımızı ne kadar döndürdüğü anladığımız perşembe gününün kadınlar günü olduğunu unutarak kapıdaki gişe memurunun,

-bugün gelme evladım yarın gel.

uyarısıyla ter, su içerisinde kapı dışarı edildiğimiz buhar alayı.
pipisik
antalya’dan:

kiz hamami:

çarşamba günü, her iki tarafın akrabaları, kızın arkadaşları hamama giderler. buna "gelin hamamı" denir. hamamda kız ve oğlan evinin bayan akrabaları ile evlenecek kızın arkadaşlarının katıldığı sazlı-sözlü bu törende, gelin adayı oğlan evinden gönderilen hamam takımı ve sedef kakmalı nalınlarla kız arkadaşları ile yıkanırdı.
bu arada oğlan evi katılanları, kızın vücudunda herhangi bir eksiklik veya yara-bere olup olmadığının son göz kontrollerini yapardı. kız da bunu bildiği için. ona göre dikkatli davranırdı. katılanlar yıkanma işlemlerini tamamladıktan sonra eğlenceye geçilirdi. gelin adayı, ellerinde yakılmış mumlar olduğu halde bekâr kız arkadaşları tarafından göbektaşı etrafında lü... lü... lü... çekerek, türküler eşliğinde dolaştırılırdı. bundan sonra misafirler de dansları ve türküleriyle bu eğlenceye katılırlardı. merasimi bitiminde neşeli türküler söylenerek kız hamamdan çıkarılırdı.

sarhosatlarzamani
soğuk algınlığı başlangıcında, aşırı yorucu geçirdiğiniz bir dönemin sonunda, yazın güneşlenmeye başlamadan önce veya sırf keyif için muhakkak gidilmesi gereken mekan. ritüellerine uygun olarak gerçekleştirdiğinizde ( misal göbektaşına yatarken hamam tasınıza soğuk su doldurup başınızı bunun içine koyacaksınız ki çok bunalmayın yatarken ve boynunuz rahat etsin gibi ), göbektaşının bedeninizde yarattığı mucizelere, keselenmenin sizi nasıl rahatlattığına inanamayacaksınız. benim gibi fanatikseniz kendinize ait kalaylı hamam tasınız, peştemal takımlarınızın falan olması mümkün. bir de kendi terliklerinizi götürmeniz tavsiyedir.
pariscombo
erkekler icin,pestamalli pala biyikli amcalar cenneti ;kadinlar icin ise "aman sunun selulitlere bak hele!ay ne sisko kadin" dedikodulari donen yerdir.
femme fetale
belirli bir muddet sonra insanda bagimlilik haline gelen ve sicaktan bunaldiginiz en ust noktada, soguk su ile tum vucudunuzu dinclestirebileceginiz harika banyo ortamidir.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol