istanbul anadolu adalet sarayı

Bilgi Sözlük Android Uygulamasını Buradan İndirebilirsiniz..


nys
ilk açıldığında barolarda bilgisayarların çalışmaması, elektriklerin doğru bağlanmadığından dolayı sorun yaşanan adliye. şu an dünyanın en büyük adliyesi olarak geçmekte. içine girdiğinizde bir yeri bulmak işkenceye dönüşüyor. bu adliyeyi ne zaman görsem aklıma ilk gelen şey adalet sistemimiz oluyor. evet dünyanın en büyük adalet sarayına sahibiz. adaletsizliğimizin en büyük kanıtlarından biridir bu.
aysemayse
sadece büyük olsun diye yapılmış, içinde hiç bir şeyin düşünülmediği, acaba türkiyede ne zaman mimari bir harika göreceğiz diye düşündüren adliye binasıdır. mimarı harikasını bıraktım, en azından sorunsuz bir bina ne zaman göreceğiz.

içeri ilk girildiğinde, otel lobisi gibi bir lobi yapılmış, bir avm havası yaratılmaya çalışılmış ama, ne çalışanların, ne avukatların ne vatandaşın rahatça iş görebilmesini sağlayacak her türlü olanaktan yoksun. aynı kattaki iki blok arasında ilerlemek için, 5. kattan giriş katına tekrar inip, blok atlayıp tekrar asansörle 5. kata çıkılması gereken tek binadır. bazı bölümlerinde merdiven yoktur, bir kat inmek için bile, illa asansör kullanmak gerekir. eskiden birbirinden uzak yerlerde, 3-5 adliye gezip bana mısın demeyen bana illallah dedirtmiştir, bu kadar yorulduğum başka günler hatırlamıyorum ben. israftır kısacası.
independence
nerede oldugunun en net tarifi $u $ekilde;

bostancidan minibus yolundan kaptir kartal a dogru, maltepe bile kartal arasinda sag kolda. tabelalar falan zaten girla.
independence
hic i$in yoksa bile gitmelisin buraya. arkada$ boyle guzel avukatlar mi olur ya? hemen hepsi citir, hemen hepsi guzellik abidesi. ya da bana mi oyle geldi her biri bilemedim ki.

sabahtan git otur kafeteryaya, onunden guzellik gecisi gercekle$sin ak$ama kadar istisnasiz.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol