kafatasçılık

walide sultan
kafasinin ic bolgesinde, beyin yerine; sadece sorgulama fonksiyonu calisan bir aygit bulunan, akildan yoksun.

gogus kafeslerinde, yurek yerine; sadece damarlarin, giris cikis ve kan pompalama eylemi yaptiklari bir mekanizma tasiyan, duygudan yoksun.

bu tanimlarin altinda katagorize edilen, insansilarin, sahiboldugu gorusun adidir"kafatascilik"...

bunlar dunyada sadece, kendi irklarinin yasamasi gerekliligine inanir. digerlerini yok edemiyorlarsa da surekli asagilayip dururlar.
-diger irklar pistir.
-diger irklar ahlaksizdir.
-diger irklar seytandir.
-benzer soylemler.
ama bunlar, hic dusunmezler yerlerin, goklerin, tum canlilarin ve bu kaninatin yaraticisi, eger gerekli kilmasaydi, diger farkli irklar neden buradaydilar acaba?

el menzile beynel menzileteyn
doktorlarin, hamile kadinlarin dogum sirasinda bebegin iri olmasi halinde neler olabilecegini , kadinin legen denilen karin alti bolgesini olctukleri "havsala aleti" zat-i muhteremin kafatasi olculur, derun hesap kitap islemlerinden sonra sonuclari, irk ozelliklerini %100 karsilayan kafatasi sonuclariyla karsilastirilir..bu islemi yapanlarin iclerine umay kacmistir..ay dede kafataslarina dogru yellenmmistir..ne diyelim gok tengri akil fikir versin..
stella
bunu yapan insancıklar, beyinleri olmadığı için kafataslarıyla idare etmek durumundadırlar -vah vah! sırf bu zor durumdan kurtulabilmek için yaparlar bu aptallığı, sahip oldukları tek şey ölçülere uygun bir kafatasıdır. bomboştur içi, peki bu önemli midir? yoo. olmasa zaten ne işleri var kafatasçılıkla.
"kafamın tasını attırmayın kafatasçı böcekçikler!"
diyor ve entrymi noktalıyorum.
schumi
ziya gökalpciler, nihal atsızcılar, turan sözlükçülerin ve bilumum faşistlerin dahil olacağı sınıflandırma. kafatasların arkasında "türk müsün değil misin" diye çıkıntı arayanlar, güneş dil teorisi gibi saçmalıklar, hitit türkleri gibi uyduruklar hep bu saf beyinlerin eseri...
digitercumecom
kardeşlik, yardımseverlik, merhamet, adalet vb. evrensel olarak kabul edilen güzel ahlaklarla insanları tartamayan ve kendini topluma, insanlığa yarayışlı herhangi bir alanda ispat edememiş kimsenin kendisi gibi hoyrat başka kimseler ile birlikte açtıkları anlamsız bir varolma savaşı.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol