karaman'da 45 erkek öğrenciye tecavüz

carleone89
karaman'da bir öğretmenin tarikat evlerinde en az 45 erkek öğrenciye tecavüz ettiği iddia edildi. karaman anadolu imam hatip ve imam hatip lisesi mezunları ve mensupları derneği (kaimder) ve ensar vakfı'nın kiraladığı evlerde kaldıkları öne sürülen 9 ve 10 yaşlarında bulunan öğrencilere tecavüz eden öğretmen ise tutuklandı.

http://www.birgun.net/haber-detay/karaman-da-45-erkek-ogrenciye-tecavuz-106150.html

iddialara göre karaman merkezde bir okulda görev yapan eğitim bir sen üyesi sınıf öğretmeni m.b. sözkonusu cemaat yurtlarında kalan öğrencilere özel ders vermek için gidiyordu. m.b. özel ders için gittiği çeşitli evlerde öğrencilere tecavüzde bulundu. olay bir öğrencinin durumu ailesine anlatması üzerine duyuldu. şikayet üzerine öğretmen m.b. 4 mart cuma günü okula gelen polisler tarafından gözaltına alındı. savcılıkta ifadesi alınan öğretmen m.b. çıkarıldığı mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

savcılık dava dosyası hakkında gizlilik kararı aldı. tutuklanan sınıf öğretmeni m.b.'nin görev yaptığı okula yerine başka bir öğretmen görevlendirildi.

öğretmenin tutuklanmasının ardından 8 öğrenci aileleriyle birlikte 6 mart tarihinde karaman devlet hastanesi'ne gitti. kontrolden geçen çocuklar tecavüzü raporla belgeledi.

karaman il milli eğitim müdürü asım sultanoğu, 'öğretmenin tutuklandığı bilgisi doğru. ancak gizlilik kararı bulunan dosya hakkında detaylı bilgi vermem doğru olmaz. iddia ve detayları araştırmak için idari soruşturma başlattık' ifadelerini kullandı.
(bkz: ensar vakfı)
(bkz: karaman)
candyy
9 - 10 yaşlarında, annesinin kanatları altında, evlerinde olması gereken çocukların yurtlarda ne işi var ? diye anne ve babalarına sormak isterim. maksat bir kaç dua öğretmekse, bunu kendiniz de yapabilirsiniz.yok uğraşamam derseniz, okulda zaten bunun eğitimini veriyorlar.
bence çocuklar ergenlikten kurtulup kendilerini bilene kadar göz önünde tutulmalıdır. çünkü bu yaşlar tam da hormonların çoştuğu,her türlü istismara açık yaşlardır. şans eseri istismara uğramasalar bile, böyle yatılı kurumlarda birbirlerini de istismar edebilirler. aman aman en azından üniversiteye kadar çocuğunuzu yanınızdan hiç ayırmayın.
hmmmmmtmmcnm
islama falan bağlamaya gerek yok sapkınlığın dili dini olmaz dediğim olay. çocukların tümü uzun yıllar yardım almalı, bu travmanın izi kalmamalı en önemlisi kimlikleri korunmalı malum fantastiklikler ülkesi turkiyedeyiz.
zenlin
din komisyoncularının başka bir vukuatı, ülkemizdeki spotlight hadisesi demiş metin uca. bu bir fenomen o zaman vak'a değil.
independence
konu neden dine baglanmis anlamadim.

ayrica arastirmalarima ve bugun basbakanin yaptigi aciklamaya gore magdur ogrenci sayisi 45 degil 10. gerci ne farkeder, ha 1 ogrenci ha 100 ogrenci. ortada cok buyuk bir sapiklik, cok buyuk bir insanlik dizi dram var. o cocuklarin yarinlari ne olacak hicbirimiz kestiremeyiz. umarim en iyi sartlarda psikolojk tedavi olanaklari olur da yarinlara tum acilari ile birlikte yine de pozitif bakabilirler.

sapik ogretmenin muharrem büyüktürk isimli biri oldugu soyleniyor. simdilik bu bir iddiadan ibaret.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol