mark zuckerberg

0 /
redcrow
facebook adlı bir internet sitesini kuran 22 yaşındaki genç bilgisayar programcısı.microsoft yöneticilerin sitesi için telekonferans yöntemiyle kendisiyle görüşme yapmak için sabah saat 08.00’de aramalarından rahatsız olan bu adam, o saatte uyuduğu için teklifi geri çevirmiş ve ününe ün katmıştır..
elma sekeriiii
idam cezasıyla kar$ı kar$ıya kalabilir. elbette ki pakistan yasalarına göre...

ilgili haber $u $ekilde:

dünyanın en büyük sosyal ağı olan facebook’un kurucusu ve ceo’su mark zuckerberg hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

hz. muhammed’in karikatürünü çizmek üzere düzenlenen bir yarışma, pakistan tarafından kutsal değerlere hakaret olarak değerlendirilmişti. facebook’a karşı yoğun protestolarla birlikte sadece yarışma sayfası değil, facebook’a erişim ülke çapında engellenmişti.

pakistan yasalarına göre peygamber’e hakaret ölüm cezasıyla yargılanabiliyor. pakistanlı bir avukat da direkt olarak mark zuckerberg’i ve yanındakileri suçluyor. hatta bu davayı birleşmiş milletler’e taşımayı, ’suçluyu’ yakalamak için de interpol’den yararlanmayı düşünüyor.

biskuvit
kanımca kendisi çok zükücüdür. öyleki paranın bile .mına komuştur. kendi kazandığı parayla dünyanın ilk 100 zengini arasındadır.
biskuvit
adam manitasıyla evleniyormuş kanımca. ya da evlenmiş. ya da banane olum. adam da para var istese 342352 hatunla evlenir hepsine ayrı ev açar vs.
independence
google plus’in ardindan panikledigi ve $oyle bir $ey soyledigi rivayet edilmekte.

+ hey, cmon guys, facebook still has farmville.

ahahah, ilk okudugumda karnima agrilar girdi yemin ederim. $imdi gecti gerci.
independence
$irketin borsada icler acisi durumda olmasi sebebi ile yonetim kurulu $irketin ceo’lugundan istifa etmesini istedi. aksi taktirde gidi$at hic de icacisi bir durumda degil.
independence
facebook’ta ki sayfasi hacklenmi$, hatta hackleyen ki$i ben geliyorum diye diye gitmi$ hacklemi$.

http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/24547292.asp
independence
facebook’un kurucusu amerikalı girişimci
mark elliot zuckerberg, 14 mayıs 1984 tarihinde abd, new york eyaletinin white plains şehrinde diş hekimi bir baba olan edward ve psikiyatrist doktor olan bir anne olan karen’in tek erkek çocuğu olarak dünyaya geldi. kendisi bilgisayar proğramcısı ve internet alanında faaliyet gösteren bir iş adamıdır. facebook’un kurucusu ve başkanıdır.

ilk programını 10 yaşındayken yazdı. lisede çeşitli bilim dallarında birçok ödül alan mark zuckerberg, lisedeki başarılı notlarıyla abd’nin en saygın üniversitelerinden harvard‘a girdi ve üniversitenin ilk yılında, okulun en yakışıklı ve en güzel öğrencilerinin seçildiği facemash.com sitesini kurdu. sitesinde hardvard’daki tüm öğrencilerin fotoğrafları vardı. ancak fotoğrafları bulmak için, üniversitenin veri tabanına girmesi gerekmişti. veri tabanını hacklediği ortaya çıkan zuckerberg, disipline verilince 2004 yılında okulu bıraktı. harvard’lı öğrencileri internet üzerinde buluşturmak için ikinci sitesi olan facebook‘u 2004 yılında kurdu.
facebook, 18 ayda abd’nin en büyük arkadaşlık sitelerinden biri haline gelince (2012 itibariyle 950 milyon kullanıcısı var) yatırımcıların da ilgisini çekti ve yatırımcılarla bir akşam yemeğinde buluştuğunda yaşı küçük olduğundan alkol bile içemediğinden, gece boyunca gazoz içti. 18 ay önce kurduğu sitenin bir bölümünü wall street yatırımcılara 60 milyon dolara sattı. bugün sahip olduğu 24 milyar dolarlık servetinin kaynağını oluşturdu. zuckerberg’ in facebook’u 2011 yılında the brand finance global 500 listesine göre dünyanın en değerli 281. markası oldu. 2011 itibariyle kişisel serveti 24 milyar amerikan dolarıdır.

mark zuckerberg, yahudi olarak yetiştirilmesine rağmen ateist olduğunu açıklamıştır.

facebook’u 2004 yılında kuran mark zuckerberg, time dergisi tarafından 2010’da yılın adamı seçilmiştir.

mark zuckerberg, 19 mayıs 2012 tarihinde 9 yıllık çin asıllı sevgilisi priscilla chan ile evlendi.

25 şubat 2012’de aldığı karar ile şirketin %12’ lik hissesinin halka arzını kararlaştırdı. zuckerberg hala facebook ’un %57 hissesine sahipdir.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol