mehmet faruk saygın

independence
artin kemalpaşa ilçesi kaymakamı.

gösteris olsun diye okul ziyaretine gidiyor ve bir sinifa giriyor. siniftaki öğretmen hosgeldiniz diyerek elini uzatiyor ve kaymakam "bu ne hadsizlik, çık dışarıda bekle" diyerek öğretmeni sınıftan kovuyor.

işte bunlar devleti yöneten insanlar. sonra diyoruz ki bu ülke neden bu hale geldi.

e arkadaş başımızdakiler belli. çiftçiye "ananı da al git buradan" diyebilen bir başbakanın, "yakalayın bu kavadi" diyebilen bir valinin kaymakamından ne hayır bekleyecek ki bu millet.

yazıklar olsun!

independence
su sekilde bir özür dilemis kendisi, ne kadar inandirici oldugu sizlerin takdiri artik.

"29.09.2021 çarşamba günü gerçekleştirdiğimiz okul ziyareti sırasında karşılıklı yanlış anlaşılma nedeniyle yaşanan hadise beni derinden üzmüştür. pandemi koşulları gereği küçük bir heyetle gerçekleştirdiğimiz sınıf ziyaretleri sırasında iki öğretmenin görevli olduğu sınıfınızda sizin sonradan sınıfa gelmeniz, kim olduğunuzu o an bilmiyor olmam ve tokalaşmak maksadıyla elinizi uzatmanız sebebiyle salgın tedbirleri açısından sizi uyarma gereği duydum. öte yandan, sizin özel eğitim öğrencimizin bakımı ile ilgilenmeniz sebebi ile sonradan sınıfa geldiğinizi anladım. yaşanan yanlış anlaşılmadan kaynaklanan hadiseden üzüntü duyduğumu size özellikle belirtmek isterim.

pandemi koşulları sebebiyle ortaya çıkan bu yanlış anlaşılmadan dolayı sizden özür diliyor ve helallik istiyorum. ayrıca davetimi kabul etme nezaketiniz için de teşekkür ediyorum. çocuklarımızın eğitimi ile ilgili süreçlerde her zaman ve her koşulda tüm öğretmenlerimizin destekçisiyiz."

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol