milli olmak

isimsiz kahraman
ülkemizde genelde, genelevlerde ifşa edilen olaydır, milli yapacak kişinin o an ki davranışına göre iktidarsızlığa kadar giden durumlar görülebilir.
exfreak
ovunecek halti olmayan insan gorunumlu sahinlerin, yapilagelen her eyleme hayatlari boyunca yapabilmelerinin mumkun olmadigi seylerin isimlerini verme sendromu.
isimsiz kahraman
milli olmak, bir erkeğin hayatındaki en önemli olayların başında gelir, ufacık bir yanlış hareket, ters bir durum yada en azından kötü bir koku bile erkeğin ilerleyen yaşantısının alt üst olmasına sebebiyet verebilir bu önemli olayın adını bu yüzden milli olmak koymuşlardır. her erkek başarıyla milli olamayabilir bu yüzden olanlara saygı duymak gerekir.
kurabiye
her türlü ilk cinsi münasebettir. zannımca dokunmatik olduğu kadar konuşmatik olanının da bir ilki vardır, dolayısıyla konuşmatik olan da bu kavramın içine sokuşturulabilir. bunun dışında uzun süre adet görülmemesi ve bazen bunun aylar sonra zaferle sonuçlamsı ile vuku bulan kanamalı hadisenin de hatunlar arasında milli olmakla eş değer olduğu, hatta ve hatta bizzat söylemle desteklenerek bu konunun meşrulaştığı görülmüştür. kavramın yüzeysel anlamı ise "hadi bakalım seks dünyasına adımını attın. çakal seni!" gibi bir şeydir.
laughter
bir zamanlar şöyle bir diyalog hatta monolog yaşanmıştı.
üniversite tanıtımı için x üniversitesinden öğrenci ve hocalar konuşma yapmak amacıyla y lisesine gelmişlerdi.
başta üniversiteden takım elbiseli hocalar, yetkin kişiler konuştular, ardından sıra öğrencilere geldi. kız öğrenci gayet sevimli konuştuktan sonra, erkek öğrenci de anlattı bi şeyler. tam öğrencinin dilinden öğrenci anlar modunda, samimi bir şekilde. ama bomba sonunda geldi. yamulmuyorsam bursluluktan falan bahsediyodu;

-... evet bunlar gibi çeşitli burslar var üniversitemizde. üniversitemizde çok geniş olanaklar var. haa arkadaşlar aranızda milli olan var mı?

tüm okulda bir an sessizlik...nası yani ifadesi... ardından pişkin öğrenciler oturdukları yerden kahkahaları basarlar. öyle ki üniversite hocaları falan da tutamaz gülerler ama saklarlar tabi.
çocuk durumu farkedip;
-yani bir sporla ilgilenen, milli sporcu diyorum arkadaşlar...
ortamı kurtaracak olan liseli sporcu öğrenciler el kaldırır da olay atlatılır.
tabi öğrenciler dağılırken herkesin aklında koskoca tanıtımdan sadece bu mevzu kalmıştır.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol