neden hala akp

pipolarbozuk
kendimi bildim bileli akp dönemini yaşıyorum. farklı bir alternatif yok gibi başkalarının seçimlerini kabullenmek zorunda kalıyorum.
bıktım. gençliğimizi hayallerimizi siyasetimizi felsefemizi bu adamlarla eşleştirdik. sürekli ayağımıza dolanan halat gibiler mk. kaç kişinin ölümünü seyrettik bunların yönetimin de, harbi açık ve net olarak bu yönetimi destekleyenler hiç mi şöyle bir endişeye tedirginliğe düşmüyorlar. beyinlerine azıcık bile mi oksijen gitmiyor. harbiden sokayım sizin hükümetinizede bize yaşattırdığınız bu zorunlu siyasete de.
çok şey yazasım var içime atıyorum resmen. hani belki bizde patlayarak ölür müyüz bilinmez ama en azından kahrımızdan ölücez o kesin.
profesyonelogrenci
çünkü istikrar lazım çünkü bok var.
ben de kendimi bildim bileli akp dönemindeyim. okuduğum ütopyaları duyduğum ideolojileri hayalimde canlandıramıyorum akp dışında bi yönetim düşününce error veriyorum resmen. hani o kadar kör bağlanmışım ki hayalimde bile düşünemiyorum. karşılaştırma yapacağım her şey hayal ürünü kulaktan dolma orda burda gördüğüm şeyler oluyor. neden? çünkü başkasını görmemişiz ki deneyimlememişiz. bi istikrardır tutturmuş gidiyoruz.

hayır bişeye benzese içim yanmayacak. kime sorsam mutsuz kime sorsam kaçmanın peşinde. kim veriyor bu oyları o zaman? ben mi çok elit kaldım halka inemiyorum diye de düşünüyorum. yok lan. ben bildiğin halkım. çevreme bakıyorum onlar da halk. e bu halk mutsuz. böyle istikrar mı olur.
kendi kendimizi pis batı kaka amerika diye kandırıyoruz. anladık türklük güzel bişey de az objektif de olucaksın. öyle insanlıktan çıkmış haldeyiz ki başkasına insanlık dersi verirken bile kıskanarak bakıyorum.

bak burası hollanda. mültecilerle dalga geçiyolar bozuk para atarak. insalığa sığmaz diye kınamak istiyorum. ama hepsinin yüzleri gülüyor lan. mutlular. biz böyle bi kalabalığa girsek bomba kimin çantasında diye tutuşuruz. insani değerleri savunacak halim bile kalmamış elalemin mutluluğuna özenmekten.

https://twitter.com/tribundergi/status/709798639619719168
terra
karl popper şöyle diyor ; kansız bir şekilde, bir iktidarı hükumetten indirebiliyorsak orada demokrasi vardır. en güzel tanım bu. türkler beceremiyor.
sorun türklerde de degil aslında. bu demokrasinin kötü taraflarındandır. ion demokrasilerinden beri tartışılır.
olur, degişir. iktidarlar baki degildir.
egitimli, iş bilir, tedbirli kimseler ; kadrolar sanıyorum ki bundan sonraki süreçte de yetişmeyecektir. mesele akp ya da chp degil. kadrolar bozuk.
bakın hamdullah suphi var chp vekili, hasan âli yücel var. şimdiki chp vekillerine bakın şafak pavey, sezgin tanrıkulu gibi teröristler var.
hamdullah suphi dedigimiz adam bu memleketin bugünlerini yaratan alim, iş bilir kimsedir. dünyanın en kaliteli üniversitelerinden türk üniversitelerine transfer yapıyor adam. çok büyük isimler ; her alanda. hasan âli keza. tercüme bürosu bu milletin bilmem kaç bin yıllık medeniyetine en olumlu katkılardan birisidir.
peki ya şimdi...
terörizm, basitlik,dalkavukluk, istismar. zihniyet önemli akp ile alakası yok. akp de digerleri de aynı bataklıkta hiçbirisi iş görmez.
kuzencem
siyasetçi iseniz türkiye de pazarlayabileceğiniz şeyler sınırlı. milliyetçilik atatürkçülük kürtçülük ya da din, bu ülkede oldum olası din çabuk satılır. korkutucu olan akp nin alternatifinin bir başka din tacirliği yapacak, parti olacak olması...
guiding
din üzerinden insanları kandırmak çok kolaydır.özellikle köylü insanları da para ile çok kolay kendi tarafınıza çekebilirsiniz.birazda meydanlarda bunlar üzerinde ilgi çekerseniz tabiki de ceketinizi koysanız yüzde elli alırsınız ve uzun yıllar iktidar kalabilirsiniz.bizim ülkemizde bu kafa yapısının değişmesi için insanları daha çok bilgilendirmek lazım.onlara yeni yüzleri göstermek lazım.bunları yapmak çok uzun zaman alacaktır...

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol