osman durmuş

imgoindeeperunderground
bir hastane denetlemesi esnasinda kendisi gelecegi icin onceden kaloriferler cayir cayir yakilmistir ve bu sebeple hastane oldukca sicaktir. bunu fark eder ve bir doktora sorar "bu kalorifer neden bu kadar cok yaniyor?" "cok yanmiyor" diye yanitlar zavalli doktor ve osman durmus bu doktorun elini alip kalorifere bastirmak suretiyle ve eziyetle kendisine kaloriferin cok yandigini ispatlar.

anlasilabilecegi uzere eski saglik bakanidir, enteresan bir kisiliktir. yukaridaki hikaye gozle gorulmus oyle aktarilmistir, efsane degildir (malesef).
priapus
turkiye’de saglik bakani olmus en cahil adam. tibbi bilgisi bir marangozla esdegerdir. tip fakultesinden nasil mezun oldugu bilinmemektedir.
seyhmerat
gelmis gecmis en cok guldugum siyasetcilerden birisiydi..pokemonvari kaymis tipiyle oyle bir celallenirdi ki,aha simdi canavara donucek hepimizi yiyecek diye korkardim..kameralarin onunde doktorlari bir asagalamasi vardiki tam komedi..adam bakan degil sanki televoleci gibiydi..yanlis hatirlamiyorsam kameralarin onunde muayene ettigi birisini birseyin yok diye yollamisti ama daha sonra o kisinin kanser oldugu anlasilmisti...
tsigalko
ulan ben neden saglik bakani degilim sorusunu ister istemez akillara getiren sahsiyet. ziyan bir insan oldugunu dusunmekten kendimi alikoyamiyorum dogrusu.
evrendeki en mutevazi insanim
kirikkaleye aslinda hic ihtiyac yokken tam tesekkullu bir yuksek ihtisas hastanesi yaptirmistir. kirikkale universitesi hastanesi var, devlet hastanesi var, ssk var ve doluluk sorunuda cekmiyordu. bu durumda yatirimlarin ne kadar hesapsizca yapildigi ve politikacilarin kendi secildigi yere ne kadar adaletsizce para harcadiginin gostergesi. muhtemelen bu yatirim gelecek secimlerdeki oyunu garanti altina almak amaci ile yapilmistir.
reddy
ayrica bu sahsin 17 agustos 1999 depremi sonrasinda ermenistan’dan gelen yardim ekiplerini de geri cevirmisligi vardir.
igor
mhp milletvekilidir kendisi hala. bugune kadar saglik bakanlari icerisinde en dunya gorusu olmayan, agrasif insandir kendisi. bir fuarda bu sahsiyetle ayni karede yer almak zorunda kaldigimda memlekette ne kadar cok kraldan cok kralci oldugunu gorup hem bu kisiden hem de kralcilardan bir kez daha tiksinmisimdir.
independence
ya $imdi yeniden aklima geldi de, bu adamin saglik bakani oldugu donemde bu ulke ne kadar buyuk bir tehlikeyi atlatmi$ hey allahim. ustelik en buyuk kaybimiz da sanirim marmara depremi esnasinda bu ki$inin saglik bakani olmasiydi. yok yunanlilardan yardim istemeyiz, ilac istemeyiz, yok kanimizi onlara yollamayiz genetik $ifremizi cozerler, daha neler neler. yine verilmi$ sadakamiz varmi$ da kurtulduk kendisinden. verilmi$ sadakalarimizin toplami bir tek recep tayyip erdogan’dan kurtulmamiza yetmedi ya, onu da allah bilir artik.
independence
en $a$irdigim $ey kendisinin halen milletvekili olmasidir. milletvekillerini de halk seciyor tamam da, bu adamin bilmedigimiz ne ozelligi var ki durmadan milletvekili secilebiliyor. bolgesinden ba$ka milletvekili adayi mi cikmiyor acaba, az once bu soru takildi aklima.
independence
türkiye büyük millet meclisi 23. dönem milletvekili
osman durmuş kirikkale
osman durmuş, 5 ağustos 1947’de çankırı’da doğdu. babasının adı mehmet, annesinin adı elif’tir. tıp doktoru ve öğretim üyesi; ankara üniversitesi tıp fakültesi’ni bitirdi. aynı fakültenin anatomi anabilim dalı’nda uzmanlık eğitimi yaptı. ankara hastanesinde genel cerrahi ihtisası’nı tamamladı. gazi üniversitesi tıp fakültesi genel cerrahi anabilim dalı öğretim üyesi olarak görev yaptı. 1990’da doçent, 2003’te profesör oldu. türkiye üniversite öğretim elemanları sendikası’nın kurucusu oldu ve başkanlık görevinde bulundu. ulusal ve uluslararası yayınlarda 60 kadar makalesi yer aldı. 21. dönem kırıkkale milletvekili. 57. hükümet’te sağlık bakanlığı görevini yürüttü. iyi düzeyde ingilizce, orta düzeyde fransızca bilen durmuş, evli ve 3 çocuk babası.

independence
kendisi eskilerden bir sağlık bakaniydi. 73 yasinda gecirdigi bir beyin kanamasi sonucunda yasamini yitirmis, topragi bol olsun. marmara depremi doneminde saglik bakaniydi kendisi, cok da iyi anilmazdi o donemlerde.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol