rüştü reçber

0 /
programmer
turk futbol tarihinin en iyi kalecisi... uefa tarafindan 2 defa dunyanin en iyi kalecisi secilmeyi basarmis kalecidi...
barcelona’ya gittikten sonra performansinda korkunc bir dusus olmus fakat yavas yavas kendini toparlamakta olan kaleci...
programmer
dunyanin en muthis kaleci fizigine ve karizmasina sahip kalecisi... rakipleri durusu ve gozunun altina cizdigi karalarla korkutur..
expert3
kendine guveni sorun yaratan milli kalecimiz. guveni sayesinde ya inanilmaz goller cikarir yada cok basit goller yer.
cannibal
barcelona takiminda aradigini bulamayip fenerbahceye donen milli kaleci ayrica taraftarindan dayak yiyen ilk kaleci unvanina sahiptir
seyhmerat
ispanya’da avrupa birligi statusunde futbolcu olarak futbol oynamasina izin verildigi icin buyuk ihtimal onumuzdeki sezon fenerbahce yerine barcelona’nin veya kiralandigi baska bir kulubun formasini giyecek olan milli kaleci..
made in heaven
fenerbahce taraftarindan yedigi dayagin acisini yillarca icinde saklamis istanbul’da ingiltere ile oynadigimiz milli macta hincini kieron dyer’a ucan tekme atarak almis kaleci.
seyhmerat
attığı ucan tekme "rustu tekmesi" olarak sokak literaturune coktan gecmistir..
-bana bak beni dellendirme..
-ne olur lan dellenirsen..
-sana bir rustu tekmesi atarim dyer gibi yerden kalkamazsin..
p t n
iyi bir cizgi kalecisidir. kisa mesafede basarilidir cunku refleksleri cok iyidir. fenerbahcede yaptiklari benim zerre sikimde degilde milli takima faydali olmustur, o yuzden biraz saygi duyarim. ama uzaktan manda gibi goller yemektedir. (bkz: mtk) ayrica son zamanlarda yan toplarda da hata yaptigini goruyoruz. eski bir kaleci olarak, bence bu form dususunun nedeni de kafasinin transfer fln dolu olmasindandir.
darth sidious
sube: futbol
mevki: kaleci
dogum tarihi: 10.05.1973
dogum yeri: antalya
boy: 1.86
kilo: 76
ayakkabi no: 43

oynadigi kulupler: antalyaspor, fenerbahce, barcelona

hobileri: dvd, bilgisayar, internet

hedefleri: fenerbahce’de unutulmaz bir oyuncu olmak

internet sitesi: www.rusturecber.net
majesty
daha toy zamanında antalyasporda kalecilik yapmıştır.

antalyaspordan ayrılma sebebi havalimanından hosteslerle dönüşte geçirdiği trafik kazası sonucu omzu sakatlanmış ve kazada ortaya cıkan yüz kızartıcı olay sonucu takımdan yol almıştır..
schenardi
rüştü nün adı geçiyorsa bir yerde nedense sıradan bir şeyle beraber anılmıyordur. kendisinin gelmiş geçmiş en iyi türk kaleci olduğu görüşü genel olarak mevcuttur, bu görüşe sadece 50li yıllara katılanlar turgay şeren ismini vererek karşı çıkarlar, ancak özellikle nüfus kağıdanda yıl kızmında 197* veya 198* yazanların gördüğü yerli kaleciler yaşar veya hayrettin olduğu için bu kişiler bu tartışmaya pek girmez. antalya dayken geçirdiği trafik kazasının hala etkisini taşıdığı iddia edilir ve bu etkiden midir bilinmez rüştü nün adı çok sık sakatlıkla anılır, fakat sakatlıktan ötürü maç kaçırdığı pek görülmemiştir. bu sebeple rüştü nün sakatlık bahanesiyle antremanlardan kaytardığı konusunda genel bir düşünce mevcuttur. nitekim barcelona ya gittiği ilk sene hazırlık kampında yine bir sakatlık gerekçesiyle uzun süre çalışmamış ve yalnızca bir hazırlık maçında oynamıştır. eğer genelde böyle bir tutumu sözkonusuysa bu tavrına frank rijkaard ın karşı tavır koyup kaleyi victor valdes alığına bırakmış olması da muhtemeldir (victor valdes in kaleye geçmesinde real madrid de iker casillas ın yerleşmiş olmasına karşı bir katalan milliyetçiliği tepki ve hevesinin ortaya çıkıp barcelona da da katalan kaleci oynasın şeklinde bir düşüncenin oluşmuş olmasının da rolü büyüktür)rüştü ile ilgili benim unutamadığım hadise bu adamın bir beşiktaş maçına elini kestiği gerekçesiyle çıkmamasıdır. tuhaf olan elini kesmesi değil, rüştü nün elini maçgünü kramponlarını temizlerken kestiğini iddia etmesinden ileri gelir. böyle bir iddia sonrası hemen herkes "yahu bu takımın malzemecisi yok mu? takımın yıldız kalecisi bu şekilde sakatlanıp takım yedek kaleciye bırakılır mı be?" demiştir. sözkonusu maçta kaleye şu anda beşiktaş ın yedek kaleciliğini yapan murat şahin geçmiş, fenerbahçe murat sebebiyle hem maçı hem de uche yi kaybetmiş, murat şahin de kendi oyuncusunun maçta ayağını kıran ilk kaleci olarak tarihe geçmiştir. rüştü nün de elini karısıyla kavga ettiği sırada bir şekilde kestiği ortaya çıkmıştır... rüştü, bana hep fenerbahçe nin uefa kupasında yer almasını istemiyormuş gibi gelir, bu düşüncemi de mtk, steaua bükreş, panathinaikos maçlarında uzaktan yedikleriyle tasdikler gibidir. (içeri alma diyemiyorum çünkü içeri alma tabirinin hayatta gördüğüm tek karşılığı hayrettin demirbaş ın psg maçında yaptığı harekettir.) ancak buna karşın rüştü nün kötü geçirdiği milli maç pek yok gibidir, (aklıma sadece istanbul da oynanan finlandiya maçındaki yan toplardaki hatalı çıkışı geliyor mesela) tam tersine milli maçlarda aslan kesilir; 2002 dünya kupasında da zaten performansının zirvesine ulaşmıştır.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol