siyonizm

alman
dunya uzerindeki sakat fikriyatlardan sadece biri.irkci yahudilerin bir idealidir.filistinde olup bitenlerin,amerika’nin ortadogu’ya musallat olmasinin temel nedenleri arasinda bu sapik ideoloji yatar.
seyhmerat
birleşmiş milletlerce ırkçılık olarak kabul edilmiş olan düşüncedir. siyonizm zion’dan gelir, zion’da kudüs’teki bazı tepeleri ima etmektedir. siyonizm yahudilerin zion’a sahip olmasıdır, onlardan başka kimse bu hakka sahip değildir çünkü yahudiler üstündür anlayışındadır.
goetica
siyonizm, 1897 basel konferansı’yla teşkilatlanmaya başlayan bir ideolojik oluşumdur.

etimolojik olarak, kudüs yakınlarındaki sion dağı’ndan gelen bir sözcük olan siyonizm, bugün sion kudüs ü ve yahudilerin inandığı vadedilmiş toprakları sembolize etmekte ve 19. yy.’ın son çeyreğinde yurtsuz olan yahudilerin filistin’de bir yahudi devleti (israil) kurma isteği üzerine doğmuş bir ideoloji ve politik hareketi tanımlamaktadır.

freagl dreams
ırkçı yahudilerin idealidir. 1897 basel konferansıyla teşkilatlanmaya başlayan ideolojik oluşum, yahudiler bu konferanstan önce de devlet yönetimleriyle irtibat kurarak birtakım siyasi oyunlar çeviriyorlardı. ancak siyonist ideolojiye göre teşkilatlanmanın başlamasıyla birlikte bu işi tek merkezden ve daha organize bir şekilde yürütmeye başlamışlardır. böylece güçlerini ve etkilerini daha da artırmışlardır.
javaci
kökeninin yahudi sünnet kitabı denebilecek "(bkz: talmud)" olduğu söylenir.talmud ilahi değildir,büyük musevi din bilginlerince yazılmıştır.
ancak talmud’da tevrat’ta olmayan sapkın görüşler mevcuttur.
örneğin musevi olmayanlara eziyet edilebilir,dolandırılabilir,her türlü pezevenklik yapılabilir ancak musevilere bunlar yapılamaz gibi.
kitap kökten dinci museviler tarafından aynen uygulanır.bu da aşırı bir musevi kayırmacılığına diğer din mensuplarına kötülüğe dönüşür.buna kısaca siyonizm denir.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol