tansu çiller

0 /
alman
turkiye’nin ilk kadin basbakani.refahyol doneminde basbakan yardimciligi yapan,miting alanlarinda,"ben sizin ananizim" naralari atan,fakat daha sonralari milletin anasini aglatan eski dyp lideridir
jurist baran
guzel cildinin sirrini bir sure medyadan saklayan sonradan bu sirri (kus burnu cayi) bir soylesi programinda gulerek aciklayan eski ve turkiye’nin ilk kadin basbakani.
isimsiz kahraman
halusinasyon kelimesini soyleme ozurlu, ilk kadin basbakan, soyle ki kursuden konusurken agzindan dokulenler aynen sunlardir:
-halusula..
-halu halu
-halusu ee seyy
-halasul
-hhala immm eee
sonunda pes edip soylemekten vazgecmistir.
xerxes
memleketimizi rezil eden, soyup sogana ceviren bacimizdir. 1995’te onun sayesinde gumruk birligine girdik ve o gunden bu gune memleketimizin dis ticaret acigi 80 milyar dolara ulasmistir. kendisi bu eseriyle ovunebilir. guzel kadindir ama o ayri. ben nacizane bu kadin ile ilgili basimdan gecen gercek bir olayi anlatayim. tansu hanim bir keresinde dogru yol partisinin secim otobusuyle ankara’yi turluyordu, millete el salliyordu on camdan, el sallarken bir ara bana dikkatlice bakti ve bana da el salladi, zaten o anda ben tektim, yanimda kimse yoktu. sanirim dayanilmaz yakisikliligima karsi koyamadi. bu kadin ne zaman aklima gelse hep bu ani hatirlarim...
tiryaki
tarih:1998
yer:kızılcahamam
tansu çiller dypkızılcahamam ilçe mitinginde konuşmaya başlar:
-sayın kızılderililer
+şak şak şak....
capt it all
kim ne derse desin, -ki esasında denilecek çok şey var- ilk türk kadın başbakan olarak bir ilke imza atmış ve siyasi hayatıyla -yanlışları ve doğrularıyla beraber- teşekkürü, saygı ile anılmayoı hak etmiş insan.
kimse etmese dahi ben teşekkür ederim, önünde eğilirim saygı ile.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol