the wall

0 /
karanar
dans tiyorosu dersi nedeniyle vicdan hoca nin tavsiye ettigi pink floyd videosu.ayni zamanda the wall albumune ismini veren sarki.
muspelheim
cd1 :

in the flesh
the thin ice
another brick in the wall part 1
the happiest days of our lives
another brick in the wall part 2
mother
goodbye blue sky
empty spaces
young lust
one of my turns
don’t leave me now
another brick in the wallpart 3
goodbye cruel world

cd 2 :

hey you
is there anybody out there?
nobody home
vera
bring the boys back home
comfortably numb
the show must go on
in the flesh
run like hell
waiting for the worms
stop
the trial
outside the wall
coni
kendisine bir klip cekilmis harikulade album.yalniz klibin soyle bir absurdlugu var ki hayatimda duydugum en ic acici sololardan biri olan mother’in solosunun baslangici,karanliktan korktugu icin annesinin yanina yatmaya giden cocugun yatak odasinin kapisini acip yataga yaklasmasina denk geliyor.biz tam yatakta yatan curumus cesedi gorurken david baba bir bend ile soloya basliyor.albumun ise tek eksisi kapagin arkasinda yazan sarki isimlerinin okunmasi cok zor bir fontta yazilmis olmasi;eger eksi olarak sayilabilirse tabi.
cyranonunburnu
filmiyle beraber dusunuldugunde son ceyrek yuzyilin en iyi yaraticilik örneklerinden biri. hernekadar syd barrett’in hayatini anlatiyor gibi gorunse de toplumun bireyi icine hapsettigi elle tutulup tutulamayan, ayan beyan gorulen ya da annenin cocuguna duydugu sevginin icine saklanacak kadar sinsi olabilen pek cok duvar ornegine yapilmis en yaratici saldirilardan biri.
abyss
100 yılın en iyi albümleri arasındadır.. pink floyd the wall ile efsaneleşmiştir.. albüm müzikalite olarak pink floyd’un en iyi albümü olmasının yanısıra sisteme bir başkaldırı niteliğindedir..
kumsal
nickini biryerlerden anımsıyor gibiyim, eğer başka biriyle karıştırmıyorsam, aynı zamanda motosiklete gönül vermiş bilgicimiz.
valequentill
ilerde bir gun mutlaka kurmayi dusundugum pink floyd tarikatinin muritlerinin onune koyacagim tarikat marsi dir..
another brick in ’the wall’
newsted35
kendini kandırmakla meşgul olan bilgiçtir.kafayı sıyırmak üzereyken ne yaptığını bilmez bir şekilde saçlarını üç numaraya vurdurmuş ve bunu kampanya olarak nitelendirmiş, herkestende destek istemektedir.gördüğü uzun saçlı elemanlara bakıp "ahh" çektiği aşikardır, radiohead dinlediği zamanlar...

not;ha bide sever sayarız tabi berbat vermemiştir kimseye.fakat muhteşemde vermemiştir. .acil şifalar diliyor üç numara saçlarıyla sağlıklı, mutlu ve nice bayramlar diliyorum ...
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol