cumhuriyet halk partisi

0 /
nick nicki nickince
ne cumhuriyet,
ne halk,
ne de parti olmakla alakası kalmış topluluk. adını acilen deniz ve yardakçıları olarak değiştirmesi gereken, "siyasi" olduklarını iddia eden güruh.
agire jiyan
deniz baykal kendi mal varligiyla ilgili ortaya atilan iddia kar$isinda gosterdigi hassasiyeti, hepimizin parcasi oldugu yurdum icin gosterse de dogru duzgun muhalefet yapabilse diye du$unduren parti.
sinirsahibi
sosyalist enternasyonel adi verilen olusumun icinde olmalarina ragmen kemal dervis bunyesiyle hem turkiye’deki sola hem de dunya soluna nanik yaparken ataturk’un kemiklerini sizlatan, alti okunun altisi da kirilmis yurdum tukenmisi.
seyhmerat
ambleminde barindirdigi altiok’tan cok ama cok uzakta olan ve kurulusundaki amaciyla uzaktan yakindan alakasi olmayan parti.
my son is father
gecenin bir yarısı deniz baykal ’ı televizyonda gormemle birden aklıma geldi, sol parti sol parti denilip duruluyorda niye kadıkoy, bakırkoy, beşiktas bunları destekliyor? fakir yerlerden cıkan parti akp. fakirlerin hepsi mi dinci? yoksa zenginler mi solcu oldu cıktı basımıza? bizimle bir seylerini paylasacaklarsa sorun degilde bizim elimizdekileri paylasaklarsa sorun olur işte. yok kardeşim artık bu chp ’nin sol ile ilişkisi kalmamıştır. bence oylar, chp yerine ip ’ne verilmelidir.
ya basta viva zapatista
halkı yıllarca sol eğilimli olduğu gibi bir yalanla uyutan partidir.o anlamda şimdiki başkanlarının poltiikası kendisine uygun olandır.sosyalliği de demokratlığı da solculuğu da yoktur.
murat kaner
halkı aşşağılayarak, özgürlüklerininin kısıtlanmasını savunarak ve genellikle halkın özgür iradesiyle doğru karar veremeyeceğini düşündüğünden darbelere ses çıkarmayan partidir. sonra da halk neden bize oy vermiyor diye sızlanır. farkında olmadığı bir kısır döngü içindedir bu parti. deniz baykal her ne kadar kavgacı ve ortada bir başarısı olmayan bir lidersede yaşına göre çok genç ve yakışıklı adamdır.
busabahlarinbiranlamiolmali
23 temmuz sabahı gözümü açtığımızda onu tek başına iktidar olarak görmekten büyük bir zevk alacağımız şuan için başa gelmesi en hayırlı olacak parti.herzaman eleştirilmiş ama tek başına iktidar olamadığı için bu eleştirilere maruz kalmış sol görüşlü insanların en büyük silahı.ama biçok kişinin sadece ismine oy verdiği bir parti
sdt
bir çok kişinin son seçimlerde bu partiyi hararetli bir şekilde savunmuştur ama bu savunanların ne halktan ne de solculuktan bi haberdir ve bu partide artık halkın partisi olmaktan çıkmıştırr!
ankakusu
atatürkçülügü, kendine aydin diyen koca burunlularla, büyük sehirlerde yasayan burjuva olma heveslisi gürüha emanet ederek en büyük hatasina yapan, bunda da israrla devam eden parti.

koca atatürk’ü ve onun çizdigi yolu asil ulastirmasi gereken yerlere ulastirmayan partidir. parti ismindeki halk kelimesi su an için gayet komik duruyor. çünkü chp’nin halka ile bir bagi yok...

efendiler çemkirmeden önce düsünün, sadece koca sehirlerde yasayan insanlar halk degildir. chp’nin gücünü almasi gereken kisiler, varlikli, burjuva olma heveslisi güruh degildir. tasradir... bugün bir çok chp’linin küçümsedigi, burun kivirdigi tasradir...

chp tasraya yönelmedikçe, koca sehirlerde mahkum oldukça, gerçek bir halk partisi olmasi imkansizdir.

kimileri dini sömürür, kimileri atatürk’ü...
hakir adam
"cumhursuz hanedan partisi". basina ismet inonu’den sonra evladi erdal gecmistir.ismetzade yerine halef bulamamistir.yerine gelen baykal da partiyi ordu disipliniyle(kendince) idare etmeye calismaktadir.
parti sol olmakla beraber solun ilkelerini, 6 oku savunma gorevini orasina burasina bulastirmistir.ataturk’ten miras olup, merhumun adi uzerinden siyasetcilik yapilmaya calisilan atil,himbil,kohne,baykal’in haksiz yere lekeledigi onca masumdan daha murteci(bkz: gerici), cok degerli bazi beyinleri bunyesinde barindirdigi halde kendisi gibi onlari da korelten bir topluluktur, parti diyemiyorum cunku siyasi bir koordinati oldugundan supheliyim.
mevcut parlementoda ve oncekinde muhalefet safinda yer almis olsa da,milletimin en azindan vekilligini yaptigi kisminin dahi faydasina olacak herhangi bir projeye imza atmamis ya da destek vermemistir.verecegi de mechuldur.
"ozetle chp $u haliyle iyi bisey degildir."
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol