muharrem ince

0 /
independence
mecliste yapmi$ oldugu dillere destan nitelikteki muhte$em konu$mayi $u linkten izleyebilirsiniz.

http://www.facebook.com/video/video.php?v=247983837419

iki kere izledim, her ikisinde de "vay arkada$" dedim kendi kendime. ucuncu kere izlesem yine vay arkada$ derim eminim ama uykum geldi.

en guzel cumlesi de $uydu;

"siz amerikadan korktugunuz kadar allah’tan korkmu$ olsaydiniz bu ulke bu durumda olmazdi."
seeyouindisneyland
230.000 eğitim fakültesi mezunu bu ülkenin sokaklarında işsiz mi, gazeteler intihar haberleriyle dolu mu, memleket yangın yeri, siz hala ne konuşuyorsunuz?!."

"baba malını babalar gibi sattınız."

"masallarınıza devam edelim, türkiye zenginleşmiş(!) bu ülkede 10 milyon yeşil kartlı var, 9 milyon emekli var, 5 milyon asgari ücretli var, 6 milyon işsiz var, bunlar mı zenginleşti? bağkur primini ödeyemeyen esnaf mı, ürünü dalda kalan çiftçi mi zenginleşti? kim zenginleşti? bu ülkede zenginleşenler var doğru, gemiciğini yürüten kaptanlar var bu ülkede bunları biliyoruz! girişim dehası(!) bakan, başbakan, cumhurbaşkanı çocukları var, ama sizin yatacak yeriniz yok, bunu unutmayın!"

"silivri’de faşist hukuk, silopi’de liboş hukuk, deniz feneri’nde işlemeyen hukuk düzeni icat ettiniz."

"sine-i milleti döneriz diyenler, sine-i apo’ya döndüler."

"abd’den korktuğunuz kadar allah’tan korksaydınız bu memleketi bu hale getirmezdiniz."

"sayenizde terminoloji değişti; artık teroriste barış elçisi diyorlar, profesöre terorist diyorlar. tarikatlar sivil toplum örgütü, sendikacılara dinozor diyorsunuz."

"bu ülkenin iç işleri washington’da, dış işleri brüksel’de, incirlik abd’de, ekonomi imf’de, başbakan gezilerde. manzara-i umumiye bu!"
independence
konu$masinin son bolumunde "sayin genel ba$kanim, bir cift sozum de size var" dedigi anda kameralar direk deniz baykal’a dondu. o ani dondurmak uzun uzun izlemek isterdim, yaptim da nitekim teknoloji sagolsun. tam "aha lan birisi cikti $imdi deniz baykal’a da babalanacak, ustelik chp’den" dedim, boyle icimi bir huzur kapladi, benim icimi kaplayan huzur deniz baykal’a kabus $eklinde sirayet etmi$ olacak ki o anki mimikleri ve el hareketleri gorulmeye fazlasiyla degerdi, agzini acarsan dilini keserim der gibi hareketleri vardi deniz baykal’in ancak hem benim sevincim hem de deniz baykal’in a$iri panigi benim hayal kirikligima deniz baykal’in ise sevincine donu$tu. zira muharrem ince konu$masinin son bolumunde genel ba$kanina methiyeler duzdu. konu$manin o bolumunu yok sayabileceksek gerisi kitaplara gecesi bir konu$maydi.
crimson
2002’de ilk iktidara geldiğinizde, ilk işiniz gömlek değiştirmek oldu. sonra sakallarınızı kestiniz, sonra jeeplere bindiniz, sonra orman içindeki evlerinizin havuzlarında yüzmeye başladınız...

bir an kürsüden kanatlanıp uçacak sandım ama olmadı...
(bkz: daha nice ayarlara)

independence
türkiye büyük millet meclisi 23. dönem milletvekili
muharrem ince yalova
muharrem ince, 4 mayıs 1964’de yalova elmalık köyünde doğdu. babasının adı şerif, annesinin adı zekiye’dir. fizik öğretmeni; uludağ üniversitesi necatibey eğitim fakültesi fizik-kimya öğretmenliği bölümü’nü bitirdi. değişik liselerde ve dershanelerde fizik öğretmenliği ve müdürlük yaptı. yalovaspor basın sözcülüğü görevini yürüttü. atatürkçü düşünce derneği başkanlığı görevinde bulundu. 22. dönem yalova milletvekili. ince, evli ve 1 çocuk babasıdır.

independence
her yaptigi konu$ma ayakta alki$lanabilecek nitelikte. hitabet anlaminda son derece ba$arili bir milletvekili. chp’nin ba$kanligina falan gecebilse belki de ulkenin gidi$ati degi$ir, o derece. chp’nin daha ust kademelerinde gormek istiyorum $ahsen kendisini.
epikuros
bir kelime boş konuşmayan, düşünceli, zeki, duyarlı insan.

tayyip erdoğan’ın alternatifsizlikten oyları götürdüğünün konuşulduğu şu ortamda akla gelen ilk insan. evet, liderlik vasfı olmayan, kendine dahi oy atamayan kemal bey mi alternatif olacak akpye, yoksa bar bar bağırmaktan öte icraatı olmayan bahçeli mi? lokal bi dava peşinde olan bdp de değil. demirel yalama olmuş, erbakan ölmüş. dsp, anavatan demokrat parti zaten çoktan göçmüş.
mustafa sarıgül konuşuldu bir süre, ailesini bile yönetemiyormuş o da.

şimdi, ülke için en mantıklı duran seçenek muharrem ince’dir kanaatimce.
independence
chp’nin ba$ina gecsin, sagimdan solumdan kapi kapi dola$ip chp icin oy istemezsem adam degilim.

bugun de akp’ye, ozellikle erdogan’a ayar ustune ayar verdi mecliste. bak bir bolumu $urada;

http://tinyurl.com/9rvy8cd
derdiolanneylesin
bugün yaptığı konuşmanın karşısında saygıyla eğiliyorum..

ayrıca bilmeyenler için dipnot : orada muharrem ince’nin söyledikleri oturum başkanını rahatsız ettiği için sesini kesmiyor. tbmm iç tüzüğüne göre her milletvekilinin kürsüde konuşacağı süre bellidir ve bu sürenin dışına çıkılmaz. çok büyük ihtimalle kendisinin süresi dolduğu için mikrofonu kapatılmıştır. bilip bilmeden ateşe körükle gitmeyelim. teşekkürler.
independence
iddia $u $ekilde;

chp kadin kollarinda gorevli bir bayan seneler once kendisinden kizinin okul ile alakali sorunu konusunda yardim istiyor, muharrem ince de yardimci oluyor sorun halloluyor. daha sonra muharrem ince kadinla bir kac kez daha goru$uyor kadinin cocugu ile alakali.

aradan biraz zaman geciyor ve muharrem ince kadina $u $ekilde bir sms yolluyor;

"yalovadan geliyorum. abazayim. $u $u adrese gel."

bunun uzerine kadin muharrem ince’yi arayarak hakaret ediyor, ne bicim konu$uyorsun sen minvalinde bir suru $ey soyluyor. bundan sonra muharrem ince’nin kadini aramalari ve & veya sms atmalari sonlanmiyor, ta ki kadin dava acana kadar. bu sefer de muharrem ince kadina para teklif ediyor davayi geri cekmesi adina. olaylar olaylar.

tabi bunlarin hepsi iddialardan ibaret. asli astari cikar yakinda ortaya.
independence
hakkindaki taciz iddialari ile alakali hurriyet gazetesine konu$mu$, cok da guzel konu$mu$. adam dokunulmazliginin kaldirilmasini istiyor bariz bir $ekilde. dokunulmazligi kaldirilsin ki mahkeme tarafindan yargilanabilsin, aklanabilsin. ba$ka bir talebi yok.

bak $uradan okuyabilirsin haberi;

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/22013157.asp
independence
şamil tayyar’in kendisine yonelik yazdigi tweet $u $ekilde;

muharrem" ince 10 bin tl’lik dava açmış bana! ne oldu, abazaydın şimdi parasız mı kaldın!"

sirf bu tweet sebebi ile bir 50 bin liralik daha dava acacagini umud ediyorum.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol