queen

0 /
cleirvoyant
princes of the universe diye mannak otesi bir sarkisi olan ve bu sarki highlander (iskocyali) dizisi ve 4. filminde kullanilan solistinin biraz ilginc oldugu ve hakki rahmetine kavustugu ingiliz bir muzik grubu...
2693
annemin,abartisiz benden bile cok sevdigi,hatta asure zamanlari adini andigi 7senedir tanidigim ama 2senedir goremedigim, yaptigim tavuk goguslerinin sonuncusu haric hepsini hopleten degisik ama her eve lazim bir sahsiyet...
expert3
dunya uzerinde sinir olma potansiyeli en yuksek olan insan sanirim kendisi. msn muhabbetlerinde gunum kotu gecmisse iki dalga gecer ve sinirlenmesi ile kendi nesemi saglar sonra gonlunu alir muhabbete devam ederim. ayrica tikky olmasi konusunda supelerim mevcut, onlari da bir ara sorcaz kendisine.
rosencruz
bence beatlestanda iyi olan tum zamanlarin en iyi ingiliz grubu.solistleri freddie mercury aids nedeni ile oldu.grup brian may ve roger taylor ile yollarina devam ediyor.en unlu sarkilari show must go on,we are the champions,we will rock you,i want it all ve friends dir.
falconslx
ingiliz rock grubu queen, guinness’in hazirladigi "ingiltere’nin en cok satan plak ve albumleri" listesinde 1322 hafta boyunca listelerde kalmayi basararak, "ingiltere’de butun zamanlarin en cok sevilen grubu" unvanini kazandi. grubun lideri freddie mercury’nin olumunden 14 yil sonra bu basariyi elde eden queen’i, 1293 hafta listelerde kalmayi basaran the beatles izledi. elvis presleyise, 1280 haftayla ucuncu oldu.

kaynak:sabah gazetesi arsivi
eric cartman
herkesce bilinen sarkilarinin yani sira "i want to break free","these are the days of our lives","man on the prowl" gibi super sarkilara sahip grup.
underpressure
freddie mercury, brian may, roger taylor, john deacon harika dörtlüsünden oluşan efsane grup.
unutulmaz şarkılara imza atan, hala daha bu şarkıları güncelliğini koruyan, birçok "ilk"e imza atmış rock grubu.
bohemian rhapsody, show must go on, we will rock you, we are the champions ilk akla gelen şarkıları.
bohemian rhapsody tüm zamanların en iyi şarkısı seçildi.
freddie’nin eşsiz sesiyle hayat verip yıllarca zirvede taşıdığı müzik ekolü.
şu anda queen+paul rpdgers olarak konser veriyorlar e konserlerde queen in eski parçalarını söyleyip geçmişi anıyorlar.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol