türk hava yolları

0 /
bbgdekikedininpornoizleyipwhiskasyemesi
20.05.1933’de milli savunma bakanligi bagli olarak kurulan hava yollari devlet isletmesi. ilk filosunda 2 king bird (5 koltuklu), 2 junkers f-13 (4 koltuklu), 1 ath-9 (10 koltuklu) vardi. sonra bayirdir bakanligina, gunumuzde ise ulastirma bakanligina bagli en saglam ve en iyi devlet kurulusudur.
rachael
ozellestirme cabalari gutmus ama bunu basaramamis haliyle devlet kurumu olmaya devam etmek zorunda kalmis olan hava yolu sirketi.ayrica tum hava yolu sirketleri arasinda en dusuk bagaj kaybetme oranina sahip olan kuruluslardan birisi.
emir
turkish airlines türkiyenin belkide dünya ile en çok bağlantısı olan şirketi bi bakıma yüz akımız. son aylarda alınan yeni uçaklarıyla ulaşım ağını genişleten asla vazgeçmeyeceğim tek hava yolu şirketi.
seyhmerat
dünya’nın bana göre en iyi sayılı havayollarından her ne kadar son senelerde bazıları(!) bunu belli kadrolaşma hareketleriyle bozmaya çalışsa da. hizmet mükemmel, uçakların için çok ferah, personel güleryüzlü ve bir şeyler isteyince oflayıp poflamıyor. ayrıca en iyi taraflarından bir tanesi de televizyon veya video yayınlarını yurtdışı tüm uçuşlarda vermesi. bir çok yabancı uçuş firması görmüş bu bünye türk hava yollarına şükretmiş. özellikle swiss airlines apayrı bir rezalettir.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol