confessions

fantuzzi

- Yazar -

  1. toplam entry 895
  2. takipçi 1
  3. puan 26584

sözlükteki baş örtüsü düşmanlığı

fantuzzi
toplumuzda başörtüsü düşmanlığı diye birşey yoktur. bilgi sözlükünde toplumun aynası olduğunu ve toplumun fikirlerini yansıttığını düşündüğüm için buradada başörtüsü düşmanlığı olduğunu sanmıyorum. ancak başörtüsü ile türbanı karıştırmamak lazımdır.tarihi çok eskilere dayanan anneannelerimizin, annelerimizin başörtüsünün yerini tamamen bir ideolojiyi temsil eden türban almıştır. hatta çarşafın bile önüne geçmeyi başarmıştır. peki bu nasıl olmuştur: tabi ki ülkeyi türbanlılar ve türbansızlar diye ikiye bölen bir zamanlar başbakanlık dahi yapmış bir büyüğümüz sayesinde olaylar buraya gelmiştir. o değilmidir ki imam hatipler arka bahçemizdir diyen. o değilmidir ki bize oy vermeyen cehenneme gider diyen. siyonizmin en büyük düşmanı olan bu emekli siyasetçimiz ülkemize siyonist ve emperyalist düşmanlarımızın yapamadığını tek başına yapmış ve ülkeyi türbanlılar türbansızlar diyerek ikiye bölmeyi başarmıştır. acaba en büyük siyonist kimdir?

hepimiz ermeniyiz

fantuzzi
insanların vicdanlarına seslenmiştir.masum bir insanın öldürülmesinin neticesinde ortaya çıkmıştır.ermeni türk yakınlaşmasına vesile olacağı kuşkusuzdur. ama münferit bir olayı bütün bir ülkenin suçuymuş gibi göstermek anlamsızdır. ayrıca bizim diplomatlarımız avrupa’da asala tarafından tek tek öldürülürken kaç tane ermeni vatandaşımız yahut aydını çıkıp hepimiz türküz demiştir.

ermeni

fantuzzi
türklere kültür olarak rumlardan daha yakındır ermeniler. iyi insanlardır. tabi ki içlerinde her kesimde olduğu gibi bazı kötü niyetliler vardır. anadolu’da kilerin çoğu istanbul’a göçmüştür. genellikle kuyumculuk yaparlar. kayserili olanları sucuk ve pastırma yapım işinden çok iyi anlarlar. sanata çok yatkındırlar. kartonpiyerden tutun da film ışıklandırmasına kadar sektörleri türkiye’ye onlar getirmişlerdir. türkiye’yi bölmek gibi bir düşünceleri yoktur. asala’dan nefret ederler. kızlarının ve çocuklarının, azınlık psikolojisi olarak, türklerle evlenmelerini istemezler. ama yine de evlenenler vardır. isimlerini bilmezseniz başka hiçbirşekilde türklerden ayırt edemezsiniz.

tek yol devrim

fantuzzi
zamanında bunu haykıranların, tıpkı onların karşıtları gibi, devrim yerine devinim geçirmesi sonucu unutulmaya yüz tutmuş artık meydanlar yerine sözlüklerde haykırılan ego tatmin cümlesi.

ödp

fantuzzi
her eleştiriye mutlaka bir cevap verenin olduğu kongrelerin de atatürk posteri asmamaya ve istiklal marşı okumamaya bile bahane bulabildikleri, işin ilginç yanı bu buldukları bahaneye kendilerinin bile inanabildiği,kendilerini aşk böceği sanan entel bar müdavimi alkolik lümpen solculardan kurulu parti.

yahudi

fantuzzi
yahudi bir tüccarı sinir etmenin en güzel yolu dükkanına girip şu kaç para deyip sonra o parayı verip o malı almaktır. tüccar siz gittikten sonra kafasını duvarlara vurur keşke daha yüksek söyleseydim diye.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol