sevgilinin isimle hitap ettigi durumlar

darth sidious
sicmak uzere oldugumuzu gosteren durumlardir. normal zamanlarda askim, bebeem, canparem, sevdicegim diye seslenen sevgili siza isminizle hitap ediyorsa bilinmelidir ki bu iste bir bokluk vardir. ve muhtemelen devami konusmamiz gerek olarak kayitlara gececekdir.
oback
aptalca kisisel gelisim kitaplarini okuduktan sonra karsisindakini etkilemeye calisanlarin uyguladigi method ama sevgilide ise yaramiyo
webgum
ayni is yerinde calisiyorlarsa baskalarinin agzina sakiz olmamak icin yapilan bir durumdur. ancak ozel bir ortamda bu durum soz konusuysa, ad ile hitap eden kisi, sevgilisine biraz kizmistir. o da durumu anlar konusurlar ve duzeltirler.
independence
aninda olay mahalini terketmek ve elde bir buket cicekle geri donmek icap eder bu gibi durumlarda.biraz daha kalinir ve isim yanina soyisimde kullanilmaya ba$lanirsa nala$ilir ki geri donu$ icin fazla da bir zaman kalmami$tir.
reddy
olay öyle safhalara gelebilmektedir ki kimi sevgililer bunu hakaret olarak bile algylayabilirler.

-bak saziye...
-benimle düzgün konus!
bok bocegi
aşkım, balım, böceğim gibi sözcüklerden hoşlanmayan bir sevgiliniz varsa altında herhangi bir anlam aranmaması gerekir..
goetica
feci kızdığı sinir çıkarmaya çalıştığı anlardır.o an başka aşkım canım gibi şeyler söylemek istemez insan.ciddiyet çabasıdır.sevgili bunu yaparken sizde inat olsun diye aynısını yaparsanız ortam iyice gerilir ayrılık sebebi bile olur.
floydian
soyadıyla beraber telaffuz ettiğinde tokat gibidir. kendinize gelirsiniz o an. arasıra yapılması lazımdır aslında.
elma sekeriiii
sevgili ki$isi kızdıgı zaman isim ve soy isimle hitap eder genelde. toplumda normal kabul edilir hale gelmi$tir artık bu.

-bana bak arda arden!
+...

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol