confessions

lali berte

- Yazar

  1. toplam entry 268
  2. takipçi 1
  3. puan 12278

kedi

lali berte
hayatımın her döneminde bana eşlik etmiş sevimli canlılardır kediler. Ne var ki ömürleri insan ömrüne oranla çok kısadır. arkalarında sayısız hatıralar bırakarak gidiverirler sonsuzluğa. bu durum öylesine can yakıcıdır ki, ölen kedinizin ardından bir başka kedi daha sahiplenip sahiplenmemeyi ciddi anlamda düşünmek zorunda kalırsınız. Çünkü bilirsiniz ki günün birinde o da sizi bırakıp gidecek, bir darbe daha atacaktır gönül telinize. sırf bu hüzünlü durum yüzünden hayatı orta dünya, kendimi de bir elf gibi hayal ederim. onlar gider, ben kalırım. ama onlar da hep benimle kalır.

yeryüzü müzesi

lali berte
2018'in hemen başında ithaki yayınları etiketiyle piyasaya çıkan kısa bilimkurgu öykü derlemesi. en güzel tarafı tümüyle yerli bilimkurgu yazarlarının öykülerinden oluşması ve arka kapağında ursula k. le guin'den bir tebrik ve destek mesajı barındırmasıdır.

türk bilimkurgu edebiyatının geldiği çıtayı göstermesi bakımından önemli bir çalışma.

(bkz: Bilimkurgu Kulübü)

stanislaw lem

lali berte
özellikle solaris isimli romanıyla tanınan ünlü bilimkurgu yazarı. bir dönem iletişim yayınları hemen hemen tüm romanlarını dilimize çevirmişti; fakat günümüzde bu kitapları bulmak çok zordur ya da size tuzluya patlar.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol